• Wycieczkowiec "Ovation of the Seas"
  Alarm na jednym z największych wycieczkowców świata. Wśród pasażerów potężnego cruisera "Ovation of the Seas" rozprzestrzenił się zarazek wywołujący ciężkie zatrucie pokarmowe. W efekcie niemal 200 osób cierpi na problemy żołądkowe i wymiotuje. Kilka trafiło już do szpitala. W środę statek przybił do portu w australijskim Brisbane.
 • Norwegian Getaway
  W porcie w Gdyni w piątek około południa zacumował statek pasażerski Norwegian Getaway, najdłuższy i jednocześnie największy pod względem tonażu wycieczkowiec, jaki kiedykolwiek odwiedził polski port. Wycieczkowiec ma cumować w Gdyni do godziny 21.
 • Kapitan Francesco Schettino
  W pojedynczej celi w rzymskim więzieniu Rebibbia osadzony został kapitan statku Costa Concordia Francesco Schettino, skazany prawomocnie na 16 lat więzienia za doprowadzenie do katastrofy wycieczkowca w 2012 roku. Zginęły w niej 32 osoby.
 • Wrak Costa Concordii
  Trwa operacja podnoszenia wraku Costy Concordii. Wycieczkowiec zatonął w styczniu ubiegłego roku u wybrzeży wyspy Gillio na Morzu Tyrreńskim. W operacji udział biorą m.in. polscy specjaliści. Do podnoszenia została zaangażowana firma z Trójmiasta - Net projekt.
 • 4 tysiące zakładników w jednym miejscu. Tylu pasażerów i członków załogi znajduje się na amerykańskim statku wycieczkowym, który zepsuł się 4 dni temu na wodach Zatoki Meksykańskiej. Statek jest holowany do portu w Alabamie.
 • Francesco Schettino, kapitan statku Costa Concordia. O nim mówi teraz cały świat
  Kapitan, który uciekł z tonącego statku, pośmiewisko Włoch - tak włoskie media piszą o Francesco Schettino, jedynym na razie podejrzanym o spowodowanie katastrofy wycieczkowca Costa Concordia. Ale w jego rodzinnym mieście atmosfera jest zupełnie inna.
 • Poszukiwania we wraku Costa Concordii wciąż bez rezultatów
  Żadnych rezultatów nie przyniosły wznowione w sobotę rano poszukiwania we wraku statku Costa Concordia, leżącym u wybrzeży Toskanii. Ekipy mają wkrótce przystąpić do wypompowywania ponad 2 tysięcy ton paliwa ze zbiorników.
 • Prokurator: Kapitan Schettino to nikczemnik
  Prokurator prowadzący śledztwo w sprawie katastrofy statku Costa Concordia protestuje przeciw wtorkowej decyzji sądu, który postanowił umieścić kapitana jednostki Francesco Schettino w areszcie domowym. Kapitan to nikczemnik i może uciec - ostrzegł prokurator.
 • Straż: Costa Concordia przyjmowała pomoc, jakby robiła przysługę
  Przedstawiciel włoskiej straży przybrzeżnej z portu w Livorno powiedział włoskim mediom, że załoga statku Costa Concordia zaraz po tym, jak uderzył o skałę, zgodziła się przyjąć pomoc tak, jakby wyświadczała przysługę i żeby "zrobić przyjemność" kapitanatowi.
 • Rozmowa z kapitanem statku bije rekordy popularności
  Setki tysięcy internautów na całym świecie wysłuchały rozpowszechnionego we Włoszech nagrania rozmowy dyżurnego z kapitanatu portu w Livorno w Toskanii z kapitanem statku Costa Concordia, Francesco Schettino, kilkadziesiąt minut po katastrofie wycieczkowca.