• Mężczyzna
  Proces rekrutacji to już nie tylko weryfikacja CV i rozmowa kwalifikacyjna z kandydatem. Pracodawcy coraz częściej sprawdzają też, jakie treści aplikanci udostępniają na swoich profilach społecznościowych, jakim słownictwem posługują się w komentarzach i czy wyrażane przez nich poglądy i ich forma nie łamią dobrych obyczajów i nie uderzają w wartości, które firma propaguje.
 • szef
  Wymagają więcej i nie boją się o tym głośno mówić. Mowa o pokoleniu Y, czyli ludziach urodzonych po 1982 roku, wychowanych w świecie nowych technologii. Nie istnieje dla nich życie bez komputerów, smartphonów i internetu. "Stanowią ogromne wyzwanie dla większości pracodawców" - podkreśla Ewa Zmysłowska, dyrektor działu kapitału ludzkiego w PwC Polska.
 • Randka
  Szykując się na pierwszą randkę wyobrażamy sobie jej przebieg. Myślimy o miejscu, atmosferze. Przede wszystkim jednak zastanawiamy się jak będzie wyglądać i zachowywać się nasz potencjalny partner. Jak nas przywita, o czym będziemy rozmawiać. Największe w Polsce internetowe biuro matrymonialne MyDwoje.pl przeanalizowało prawie trzy tysiące odpowiedzi udzielonych w sondażach na temat pierwszych spotkań poza siecią. Jakie zachowania, jaki wygląd nie umkną uwadze pań i panów? Kto zostanie zaproszony do dalszego randkowania?
 • US Army
  Czy żołnierzom zawodowym udałoby się ponownie przejść testy sprawnościowe do wojska? Doniesienia na temat otyłości w wielu armiach świata nieco utrudniają odpowiedź na to pytanie. Według najnowszych danych 5 proc. personelu USA to żołnierze otyli, natomiast podstawowego testu sprawnościowego nie przeszłoby 10 proc. brytyjskich mundurowych.
 • Doda, jeszcze niedawno opowiadała w wywiadach o swoich wygórowanych oczekiwania wobec mężczyzn, które sprawiają, że trudno znaleźć jej takich, którzy by im sprostali. Teraz okazuje się, że piosenkarka nieco spuściła z tonu i obniżyła poprzeczkę ewentualnym adoratorom.
 • Dom na dłoni
  Jeszcze miesiąc temu rodzina, która chciała wziąć kredyt na zakup mieszkania za trzysta tysięcy złotych, musiała zarabiać na rękę grubo ponad pięć tysięcy złotych. Ta granica przesunęła się mocno w dół.