• Blok
  Osoba udostępniająca w formie najmu kilka mieszkań może zostać uznana za przedsiębiorcę. A to wiąże się z koniecznością rozliczania pomocy de minimis przy skorzystaniu z dobrodziejstw ustawy przekształceniowej. 
 • Klucze do własnego mieszkania - marzenie wielu młodych ludzi!
  Wynajem mieszkania to dla wielu osób źródło stosunkowo stabilnego przychodu. Potencjalny zysk może jednak zostać przysłonięty przez problemy z najemcą, który demoluje mieszkanie bądź unika płatności. Właśnie dlatego już na etapie przygotowywania umowy należy zrobić wszystko, aby zabezpieczyć się przed ewentualnymi problemami.
 • Mieszkanie
  Polska znalazła się w grupie państw, w których wynajmowanie mieszkania przynosi najwyższy średni zysk – wynika z 6. edycji raportu "Property Index. Overview of European Residential Markets" firmy doradczej Deloitte.
 • Mieszkanie na wynajem
  Za każdym razem, kiedy chcemy wynająć mieszkanie, niezależnie od tego, czy jesteśmy najemcami, czy wynajmującymi, musimy rozważyć, na jakich zasadach to zrobimy: legalnie czy nie. Oczywiście to pierwsze rozwiązanie jest zdecydowanie lepsze. Jeśli jednak masz wątpliwości, to koniecznie przeczytaj artykuł.