• David Cameron
  Pragnę tego bardziej niż czegokolwiek innego, by Zjednoczone Królestwo pozostało jednością - powiedział David Cameron. W wystąpieniu po ogłoszeniu wstępnych wyników szkockiego referendum brytyjski premier przyznał, że jest zachwycony jego wynikami.
 • Referendum w Szkocji
  W niektórych okręgach Szkocji wczorajsze referendum wygrali zwolennicy odłączenia się od Wielkiej Brytanii. Na przykład w Dundee za secesją opowiedziało się 57, a w West Dunbartonshire 54% głosujących. Wciąż jednak nie wiadomo jaki będzie ostateczny wynik. Wstępne sondaże wskazywały, że różnica między zwolennikami i przeciwnikami odłączenia się od Zjednoczonego Królestwa będzie bardzo niewielka.
 • Liczenie głosów po referendum niepodległościowym w Szkocji
  Szkoci zostają w Zjednoczonym Królestwie - tak przyszłość wygląda w świetle pierwszego sondażu podanego przez pracownię YouGov. Według niej 54 procent głosujących wybrało pozostanie w Wielkiej Brytanii, a 46 procent opowiedziało się za niepodległością.
 • Zwolennicy niepodległości Szkocji
  W dniu referendum niepodległościowego w Szkocji brytyjskie gazety piszą o "historycznej chwili" i "trudnym wyborze Szkotów", który zdecyduje o przyszłości całej Wielkiej Brytanii.