• Flaga Japonii
  Krym znalazł się w środku japońsko-chińskiego sporu o archipelag wysp na Morzy Wschodniochińskim. Japonia porównała aneksję Krymu przez Rosję do działań Chin podejmowanych na spornych akwenach. Reakcja Chin jest stanowcza.
 • Chiny
  Sytuacja w Azji staje się coraz bardziej napięta. Oprócz gróźb szaleńca z Phenianu, na nowo rozgorzał spór między Japonią i Chinami. Okręty pod banderą Państwa Środka wpłynęły na wody terytorialne swego sąsiada.
 • Japoński myśliwiec - zdjęcie ilustracyjne
  Chiński samolot patrolowy znalazł się w czwartek w przestrzeni powietrznej nad spornymi wyspami Senkaku (chiń. Diaoyu), które są administrowane przez Japonię. W trybie alarmowym zostały poderwane japońskie myśliwce F-15 - poinformował rząd w Tokio.
 • Chińskie okręty
  Cztery chińskie okręty patrolowe wpłynęły we wtorek na wody terytorialne u wysp Senkaku (chiń. Diaoyu) - poinformowała japońska straż przybrzeżna. To już ósmy incydent tego typu od początku września, gdy Japonia wykupiła sporne wyspy od prywatnego właściciela.
 • Chińskie okręty
  Chińskie okręty patrolowe wpłynęły, po raz pierwszy od trzech tygodni, na wody terytorialne Japonii w pobliżu jednej z wysp Senkaku na Morzu Wschodniochińskim, wywołując po raz kolejny protest władz tego kraju - podała japońska straż przybrzeżna.
 • Ochrona przed ambasadą Japonii w Pekinie
  Chiny nie będą tolerowały naruszania swej suwerenności - oświadczył wiceminister spraw zagranicznych Chin Zhang Zhijun na spotkaniu z przedstawicielem Japonii. Wtorkowe rozmowy miały złagodzić napięcie wokół sporu obu krajów o wyspy na Morzu Wschodniochińskim.
 • Antyjapoński protest w Chinach
  Japońskie koncerny poinformowały o wznawianiu produkcji w swych placówkach w Chinach, które zawiesiły działalność w następstwie antyjapońskich protestów i towarzyszących im aktów przemocy, do jakich doszło w tym kraju pod koniec ubiegłego tygodnia.
 • Sporny archipelag
  Pekin wysłał dwa statki patrolujące w rejon wysp na Morzu Wschodniochińskim, stanowiących przedmiot sporu z Japonią - podała agencja Xinhua. Dzień wcześniej Tokio poinformowało, że wykupiło trzy z pięciu wysp.