• Dreamliner LOT
  Są reguły, czasem twarde, ale trzeba ich przestrzegać. Nie może być tak, że jednym firmom wolno stosować samozatrudnienie zamiast umów o pracę, a tysiącom innych nie wolno, bo państwo na nich to wymusi - mówi w rozmowie z DGP Monika Gładoch, kierownik Katedry Prawa Pracy UKSW, doradca prezydenta Pracodawców RP, negocjatorka z ramienia związków zawodowych w trakcie strajku w LOT.
 • Mirosław Nizio, artysta rzeźbiarz, for. Maksymilian Rigamonti
  Nie wziąłem udziału w konkursie na upamiętnienie tragedii smoleńskiej właśnie z powodu polityki, interpretacji. Mam 54 lata i cieszę się, że mogę zajmować się rzeczami, które budują świadomość historyczną, narodową, które uczą - mówi Magdalenie Rigamonti Mirosław Nizio - twórca projektu Muzeum Narodowego Memoriału Ofiar Wielkiego Głodu w Kijowie
 • Dymiące kominy
  Starając się chronić klimat, wytaczamy działa przeciwko najbogatszym firmom. Kwestionujemy też politykę państw, które zbudowały swój dobrobyt i potęgę, działając jak koncerny naftowe – mówią autorzy książki „Nauka o klimacie”
 • Bovska
  Miliony wyświetleń teledysków. Piosenki w znanych serialach i filmach. No i "Kaktus", którego zna niemal każdy. Czy znacie Bovską? Jeśli nie poznajcie. Magda Grabowska-Wacławek opowiada o swym udziale w projekcie "T.Cover", o tym gdzie i jak zagra podczas Sylwestra i o tym, że od największego przeboju odbijać się nie trzeba.
 • Andrij Deszczycia fot. Maksymilian Rigamonti
  Tym atakiem prezydent Rosji przypomniał, że nie zgadza się z obecnym stanem rzeczy, że chce więcej. Zresztą, cały czas chciał. Teraz testuje, czy może sobie pozwolić na bezprawne kontrolowanie Cieśniny Kerczeńskiej i Morza Azowskiego – mówi ambasador Ukrainy w Polsce Andrij Deszczycia w rozmowie z Magdaleną Rigamonti.
 • Valdis Dombrovskis
  Uważamy, że dane, które napłyną w najbliższym czasie, przyniosą pozytywne informacje i jest możliwość, że polskiemu rządowi uda się uniknąć objęcia procedurą nadmiernego odchylenia - mówi "DGP" Valdis Dombrovskis, wiceprzewodniczący Komisji Europejskiej.
 • Paweł Kukiz
  Radzę przyjrzeć się czym zajmują się rodziny większości obecnych posłów. Takich synów ministra Kamińskiego można liczyć na setki - mówi Paweł Kukiz w rozmowie z dziennik.pl
 • Jarosław Kaczyński
  Chcemy tak zmieniać gospodarkę, by młodzi ludzie zostawali w Polsce i by widzieli tu szansę na budowanie nawet wielkiej fortuny; chcielibyśmy mieć swoich Gatesów - mówi prezes PiS Jarosław Kaczyński w wywiadzie z miesięcznikiem "Forum Polskiej Gospodarki", dodatkiem "Gazety Polskiej Codziennie".
 • Ryszard Petru fot. Maksymilian Rigamonti
  "Nie będę o nikogo specjalnie zabiegał, także o posłów Nowoczesnej. Mam ofertę dla elektoratu, a nie dla posłów. A posłowie i tak pójdą za elektoratem" - przekonuje Ryszard Petru w rozmowie z Magdaleną Rigamonti.
 • szef pracownik praca
  Upadek państwa wcale nie musi się powtórzyć. Uczmy się na błędach, zamiast je bezmyślnie powtarzać. Różnice zdań to z tej perspektywy nie egzystencjalne zagrożenie dla zbiorowości, ale szansa. Zwracamy sobie wzajemnie uwagę na ważne sprawy. Kto wie, może popełnimy mniej błędów? - mówi dr Jarosław Kuisz współzałożyciel i redaktor naczelny "Kultury Liberalnej", wykładowca Wydziału Prawa i Administracji UW.