• Donald Tusk: Polacy przesadnie dramatyzują, jeżeli chodzi o stan kultury politycznej w kraju
  Premier Donald Tusk uważa, że Polacy "przesadnie dramatyzują", jeśli chodzi o ocenę stanu kultury politycznej w naszym kraju. Jego zdaniem m.in. zabójstwo w Łodzi "spowodowało pewną histerię, która jest nieadekwatna do rzeczywistości".
 • Napieralski spotkał się z prezydentem
  Trzeba się zastanowić na rolą Komisji Etyki Poselskiej - powiedział szef SLD Grzegorz Napieralski po piątkowym porannym spotkaniu z prezydentem Bronisławem Komorowski. Jego zdaniem, kary nakładane przez komisję powinny być bardziej "widoczne".
 • Szef BOR będzie rozmawiał z Kurskim o ochronie
  Szef BOR Marian Janicki jeszcze w piątek ma rozmawiać z europosłem PiS Jackiem Kurskim o tym, kto z członków tej partii ma dostać ochronę BOR i w jakim zakresie - powiedział PAP rzecznik Biura Dariusz Aleksandrowicz. Z nieoficjalnych informacji wynika, że objęci zostaną nią m.in. Kurski i inny europoseł PiS Zbigniew Ziobro.
 • W tym szaleństwie jest metoda
  Zbrodnia w Łodzi, awantury na Krakowskim Przedmieściu, katastrofa pod Smoleńskiem. Kolejne wstrząsy do żywego dotykały nasze uczucia, ale w żaden sposób nie zburzyły porządku i stylu polityki. Jak w biało-czarnych westernach tło się przesuwa, zmienia się krajobraz, a ci sami kowboje dalej tkwią w tej samej strzelaninie - pisze redaktor naczelny "DGP" Tomasz Wróblewski.
 • Waszczykowski pyta, kto nasłał zabójcę
  Samodzielnie czy na zlecenie działał morderca Ryszard C.? - pyta Witold Waszczykowski, były wiceminister spraw zagranicznych i były wiceszef Biura Bezpieczeństwa Narodowego.
 • Napieralski do polityków PO i PiS: Opamiętajcie się!
  Opamiętajcie się, nie nakręcajcie spirali nienawiści! - apelował do polityków PO i PiS szef SLD Grzegorz Napieralski podczas czwartkowej debaty w Sejmie nad informacją rządu o wtorkowych wydarzeniach w łódzkim biurze Prawa i Sprawiedliwości.
 • Tusk pogroził palcem Niesiołowskiemu
  Premier Donald Tusk zapowiedział, że "bardzo zdecydowanie" zwróci się do wicemarszałka Sejmu Stefana Niesiołowskiego i wszystkich członków PO, aby raz na zawsze porzucili język przesadnie emocjonalny. Jak dodał, będzie "skutecznie napominał każdego, komu puszczą nerwy".
 • Szalona polityka
  Czy ktoś poza wariatem może być winien zbrodni popełnionej przez wariata? Czy krytyk filmowy winien jest, kiedy szaleniec atakuje gwiazdę telewizyjną, a trener piłkarski, kiedy kibice poturbują bramkarza?  - pyta redaktor naczelny "DGP" Tomasz Wróblewski. 
 • Waszczykowski: Nie zabijajcie nas!
  Kandydat PiS na prezydenta Łodzi Witold Waszczykowski uznał, że tragedia w tym mieście jest owocem nagonki, którą prowadzi się przeciw opozycji. "Nie zabijajcie nas! Chcemy pracować dla dobra demokratycznej Polski" - mówił Waszczykowski.
 • Sakiewicz: Widziałem, jak hodowano to morderstwo
  Ta krew jest na waszych rękach - oskarża dziennikarzy "reżimowych mediów" redaktor naczelny "Gazety Polskiej" Tomasz Sakiewicz. Jego zdaniem dziennikarze ci odpowiadają za wydarzenia w łódzkim biurze PiS "w takim samym stopniu, jak propagandyści stanu wojennego za polityczne morderstwa lat osiemdziesiątych".