• Kobieta ściska brzuch
  Brzuch tarczycowy może być skutkiem zaburzeń hormonalnych, które związane są z chorobami tarczycy. Przy likwidowaniu brzucha tarczycowego, ćwiczenia i dieta mogą nie wystarczyć. W pierwszej kolejności konieczne jest uregulowanie gospodarki hormonalnej.
 • Kobietę boli głowa
  Po 49. roku życia kobieta może już spodziewać się menopauzy - tak mówią statystyki, jednak czasem sprawa może wyglądać nieco inaczej.
 • Kobieta ściska brzuch
  Otyłość jest już klasyfikowana jako epidemia XXI wieku. Jakie są przyczyny leżące u podstaw tycia? Głównych powodów otyłości nie należy szukać tylko w kaloriach, a w braku równowagi hormonalnej. Co należy robić, skoro to nie tylko kalorie decydują o tyciu, a ich liczenie nie ma większego sensu?
 • Para młodych ludzi planuje dziecko, dom, przyszłość
  Podczas starań o dziecko bardzo ważne jest zachowanie równowagi hormonalnej w organizmie. Pomóc w tym może zbilansowana dieta bogata w mikro- i makroelementy. Co powinno się w niej znaleźć w pierwszej kolejności?
 • Problemy w łóżku symptomem andropauzy?
  Brak energii, gorszy nastrój, obniżone libido, uderzenia gorąca - to symptomy, na które zwykle skarżą się dojrzałe kobiety, ale ten problem dotyczy też mężczyzn. Tak objawia się bowiem andropauza będąca efektem spadku poziomu testosteronu. Z wiekiem jego ilość w organizmie naturalnie się obniża. Można sobie jednak z tym poradzić.
 • Smutna kobieta
  Koniec z mitem! Suchość pochwy to nie tylko dolegliwość kobiet w okresie menopauzalnym. Problem coraz częściej dotyczy 30-, a nawet 20-latek. Pierwszych objawów nie należy lekceważyć.
 • Jak pozbyć się zbędnego owłosienia?
  Większość z nas marzy o delikatnej i idealnie gładkiej skórze. Regularnie pozbywamy się zbędnych włosków stosując różnorodne metody depilacji. Co jednak robić, gdy borykamy się z nadmiernym owłosieniem, które współcześnie stanowi duży problem kosmetyczny?
 • Na obniżone libido kobiet wpływają zaburzenia homonalne
  Najnowsze badania pokazują, że aż 27 procent Europejek, a więc także Polek, nie jest w ogóle zainteresowanych seksem. A w Stanach Zjednoczonych jest ich jeszcze więcej. Specjaliści wskazują przyczyny.