• Nastolatka się odchudza
  Jednym z największych zmartwień nękających rodziców jest to czy ich dziecko wystarczająco dużo je. Zaburzeń odżywiania jest wiele - niektóre z nich spowodowane są chorobami, inne mają podłoże psychiczne. Jednym z nich jest anoreksja dziecięca. Skąd się bierze?
 • Otyłość u dzieci to poważny problem
  Dotyka ludzi w każdym wieku, ale szczególnie niebezpieczna jest dla młodych osób. Właściwe wyjście z sytuacji to odpowiednie kształtowanie zdrowych nawyków żywieniowych młodego pokolenia. Psychologowie nie mają wątpliwości, że na to mają wpływ przede wszystkim rodzice. Jak zaszczepić w najmłodszych zdrowy styl życia? Wyjaśnia dr Anna Januszewicz, psycholog zdrowia z Uniwersytetu SWPS we Wrocławiu.
 • Anoreksja
  Coraz więcej młodych Polaków cierpi na anoreksję, czyli jadłowstręt psychiczny. Szacuje się, że problem ten dotyczy już 2 proc. młodych dziewcząt, a nierzadko też chłopców. Do 20 proc. chorych na anoreksję podejmuje próby samobójcze.
 • Kobieta odmawia jedzenia
  Karolina Davreux przez problemy związane z rodziną i szkołą wpadła w depresję, co poprowadziło ją w stronę anoreksji, a następnie - bulimii. Dziewczyna trafiła do fundacji Światło Dla Życia prowadzonej przez Ewę Galus-Raczyńską, dzięki której może uczestniczyć w 6-tygodniowej terapii zamkniętej, podczas której bierze udział w sesjach terapeutycznych i spotkaniach z dietetykiem.
 • Niejadek
  W "Dzień Dobry TVN" gośćmi byli: aktorka Sonia Bohosiewicz, terapeuta neurorozwojowy Małgorzata Tchurz i jej podopieczny Szymon Bachurski, który zmaga się z zaburzeniami odżywiania. Na czym mogą polegać problemy żywieniowe u dzieci i jak sobie z nimi poradzić?
 • Zaburzenia odżywiania
  - Są wyrzuty sumienia, jest poczucie, że człowiek nie zasługuje na coś takiego, jak jedzenie - powiedziała Marzena Kłodkowska, która choruje na anoreksję bulimiczną. Jak zaczęła się jej choroba? - Zdarzało mi się nie jeść nawet kilka dni - dodała Magdalena Olejarczuk, która przez 9 lat chorowała na zaburzenia odżywiania.
 • Waciki
  Mówi się, że dieta wacikowa to wymysł modelek, które muszą być ekstremalnie chude. Młode kobiety uciekają się więc do wszelkich – nawet niebezpiecznych metod odchudzania. Jak bardzo sobie szkodzą?
 • Lalka Nenuco namawia do anoreksji?
  Lalka z popularnej serii Nenuco znalazła się pod ostrzałem brytyjskich ekspertów z organizacji zajmujących się zaburzeniami odżywiania. A co takiego groźnego robi zabawka? Nie pozwala się nakarmić.
 • Klawiatura od komputera
  Internet to dziś codzienność dla większości ludzi. Co ciekawe, sposób korzystania z sieci zdradza strukturę psychiczną danej osoby. Na przykład – depresję…
 • Więcej sławy - mniej ciała? Chude i coraz bardziej wychudzone gwiazdy
  W ich przypadku przyrost sławy, pieniędzy i osiągnięć bynajmniej nie szedł w parze z przyrostem ciała – wręcz przeciwnie. Niektórym radykalne odchudzanie pomogło, większości – zaszkodziło. Niektóre z dawnych piękności przeobraziły się w cienie dawnych siebie! Czyżby te sławy zbyt zapędziły się w pogoń za ciałem idealnym? Czy presja sukcesu i zgrabnej sylwetki nie zaprowadziła tych kobiet na drogę anoreksji? Czy chcemy, by właśnie TAK wyglądały nasze ideały? Oto niknące w oczach gwiazdy show-biznesu!