• Komisja weryfikacyjna. Jaki
  "Warszawski ratusz robi wszystko, żeby storpedować wydanie wyroków ws. odszkodowań dot. reprywatyzacji" - powiedział w poniedziałek przewodniczący komisji weryfikacyjnej Patryk Jaki. Jego zdaniem władze miasta "posuwają się coraz dalej we współpracy z handlarzami roszczeń". Wcześniej poinformował, że komisja przyznała odszkodowania i zadośćuczynienia w kwocie 277 tys. zł lokatorom z reprywatyzowanych kamienic.
 • Komisja weryfikacyjna
  Komisja weryfikacyjna uchyliła zwrot nieruchomości przy ul. Polnej 46, nakazała miastu objąć ją w zarząd i ponownie rozpoznać sprawę - poinformował we wtorek szef komisji Patryk Jaki. Komisja przyznała również blisko 400 tys. zł tytułem odszkodowań i zadośćuczynień dla lokatorów.
 • Wypadek
  Nadzór finansowy chce ujednolicić praktyki w zakresie wypłaty zadośćuczynień. Do tej pory sądy i ubezpieczyciele bardzo różnie wyceniali ludzką krzywdę. W podobnych sprawach kwoty rekompensat różniły się o setki tysięcy złotych.
 • Zadośćuczynienie za katastrofę CASY? Rodziny chcą ugody
  Prawnicy MON i rodzin ofiar katastrofy CASY pod Mirosławcem z 2008 r. zgodnie oświadczyły w poniedziałek przed warszawskim sądem, że są za zawarciem ugody co do odszkodowań i zadośćuczynień za tę katastrofę. Szczegółów nie ujawniono.