• Termometr wskazuje gorączkę
  Sepsa u dzieci, zwana posocznicą, jest bardzo groźną ogólnoustrojową reakcją zapalną, do której dochodzi na skutek zakażenia organizmu. W niektórych przypadkach może doprowadzić do stanu zagrożenia życia. Ważne jest, aby wcześnie rozpoznać jej objawy i wdrożyć odpowiednie leczenie.
 • Kobieta w maseczce
  Z powodu grypy w lutym zmarło 81 osób – wynika z danych Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego – Państwowego Zakładu Higieny.
 • grypa
  Z powodu grypy w lutym zmarło już 59 osób – wynika z danych Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego – Państwowego Zakładu Higieny.
 • Dziecko chore na odrę
  Od początku roku 217 osób zachorowało na odrę. To prawie osiem razy tyle, co w analogicznym okresie w 2018 roku - poinformował Narodowy Instytut Zdrowia Publicznego - Państwowy Zakład Higieny.
 • grypa
  W drugim tygodniu lutego zanotowano w Polsce 250 tys. zgłoszeń przypadków zachorowań i podejrzeń zachorowań na grypę. Z jej powodu zmarło 25 osób – wynika z danych Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego – Państwowego Zakładu Higieny.
 • Odra
  W styczniu odnotowano w Polsce 129 przypadków odry – wynika z meldunku opublikowanego na stronach Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego – Państwowego Zakładu Higieny. W całym roku 2018 było 339 przypadków, zaś w 2017 roku – 63. W całej Europie, jak wynika z kolei z danych WHO, stwierdzono trzykrotny wzrost zachorowalności na odrę.
 • meningokoki
  Meningokoki, bakterie atakujące głównie dzieci do 5. roku życia, są wyjątkowo śmiertelne – mówi dr Alicja Karney z okazji rozpoczynającej się kampanii „Wyprzedź meningokoki! Liczy się czas”, której celem jest szerzenie wiedzy o inwazyjnej chorobie meningokokowej i metodach ochrony przed nią.
 • Czym jest HPV?
  Nie oszczędza nikogo, zwłaszcza młodych ludzi i powoduje wśród nich lawinowy wzrost zachorowań. Może przenosić się przez seks i wtedy wywołuje złośliwe nowotwory narządów rodnych albo jamy ustnej. O groźnym wirusie HPV warto wiedzieć jak najwięcej.
 • Szpital. Łóżko szpitalne
  Zespół zarządzania kryzysowego przekazuje rekomendacje do szpitali i lekarzy rodzinnych w związku z wystąpieniem w szczecińskim szpitalu MSWiA ogniska odry. Jedna osoba z personelu szpitala jest chora na odrę, występuje także siedem podejrzeń.
 • Szpital
  Na oddział zakaźny Szpitala Wojewódzkiego w Opolu przyjęto trzech obywateli Ukrainy z podejrzeniem zarażenia wirusem odry - poinformowała PAP wicewojewoda opolska Violetta Porowska. Po raz pierwszy w regionie podejrzenie dotyczy kilku osób na raz.