• Dworzec w Zakopanem
  Po zakopiańskim Sylwestrze ok. 300 pasażerów nie dostało się do specjalnie podstawionego pociągu, choć mieli wykupione bilety. Po przepychankach, blokadzie torów i interwencji policji z ponad godzinnym opóźnieniem odjechało pociągiem 900 sylwestrowiczów.
 • Monika Olejnik
  Monika Olejnik sporo podróżuje zarówno po Polsce, jak i po świecie. Ostatnio postanowiła odwiedzić nasze rodzime Tatry. Radość z wakacji zakłócił jednak fakt, iż podróż do Zakopanego pociągiem trwa o wiele za długo.
 • Próbna jazda "torpedy podhalańskiej" - Dworzec Główny w Krakowie - sierpień 1933 rok
  Koleje mają wielkie problemy z pendolino. Pociągi nie zostały odebrane od wykonawcy, nie ma przeszkolonych załóg, nie wiadomo nawet, kto ma czyścić składy. Do uruchomienia pendolino zostało tylko kilka tygodni, a wiele spraw nie zostało domkniętych. Harmonogram zakłada, że w połowie grudnia Pendolino zacznie wozić pasażerów do Warszawy, Trójmiasta, Krakowa, Katowic i Wrocławia. To największy taborowy projekt w historii PKP. Tymczasem Polska miała już swoje "pendolino" w latach 30. Wyprodukowany w naszym kraju pojazd nazywano Luxtorpedą. To była duma II Rzeczpospolitej, która w 1936 roku ustanowiła do dziś nie pobity rekord w czasie przejazdu na trasie Kraków - Zakopane.
 • Wandale zaatakowali PKP. Kibice zdążą obejrzeć Małysza?
  Wandale zaatakowali jedną z najważniejszych tras kolejowych w kraju. Ukradli kabel doprowadzający prąd do urządzeń sterowania ruchem. To oznacza, że pociągi jadące CMK do Krakowa i Zakopanego muszą jechać bardzo powoli. Kibice, którzy wybrali PKP boją się teraz, czy zdążą na ostatnie skoki Adama Małysza.