• To nie awaria jest przyczyną braku wody w kranach w Zakopanem. Przedsiębiorstwo wodociągowe, do którego zgłosiła się czytelniczka "Tygodnika Podhalańskiego" ma swoją teorię.
  • Transport części składowych roboczej kolejki linowej - koło zębate wyciągarki. W głębi widok na Giewont od strony południowej.
    15 marca 1936 r. kolejką linową na Kasprowy Wierch po raz pierwszy wyjechali turyści. Jej budowa była jednym z największych wyzwań międzywojennej Rzeczpospolitej. Dla ponad połowy Polaków nadal jest jedną z największych atrakcji turystycznych Zakopanego - wynika z badania "Opinie Polaków o atrakcjach polskich gór".
  • Narciarz
    Mimo, że odwilż niepodzielnie króluje pod Tatrami, to wciąż jednak praktycznie na większości tras narciarskich można pojeździć na nartach. W Zakopanem działają wyciągi m.in. na Polanie Szymoszkowej i pod Nosalem.
  • Ferie w Zakopanem mogą być niebezpieczne
    Ferie to nie tylko przyjemności. Trzeba zachować podstawowe zasady ostrożności - pisze "Dziennik Polski". To wniosek po rozmowie z policjantami, pełniącymi służbę w stolicy polskich Tatr. Jak w każdym skupisku ludzi, także na Krupówkach nie brakuje złodziei kieszonkowych. Problem dotyczy oczywiście całego kurortu.