• Obolałe nogi
  Zakrzepica, czyli żylna choroba zakrzepowo-zatorowa jest, po zawale serca i udarze mózgu, trzecim najczęstszym schorzeniem układu krążenia w Polsce. 13 października obchodzony jest Światowy Dzień Zakrzepicy - choroby, która może doprowadzić nawet do zgonu.
 • Farmaceuta w aptece
  Decyzją Głównego Inspektoratu Farmaceutycznego wstrzymane zostały reklamy wizualne produktów leczniczych Vessel Due F 250 LSU, kapsułki i Vessel Due 300 LSU. To roztwór do wstrzykiwania stosowany przy schorzeniach naczyniowych z ryzykiem powstania zakrzepicy.
 • Żyworódka to popularna także w naszych domach roślina
  Polscy naukowcy wykazali, że bufadienolidy, związki organiczne wytwarzane przez roślinę z rodzaju żyworódka, modulują aktywność białka, które odpowiada za zapobieganie krzepnięciu krwi w naczyniach krwionośnych. Może to pomóc w opracowaniu nowych leków przeciwzakrzepowych.
 • Ból nogi
  Lekarze z Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego nr 4 w Bytomiu zamieścili w internecie stworzony przez siebie film, w którym z humorem - ale i zupełnie poważnie - ostrzegają przez zakrzepicą, żylną chorobą zakrzepowo-zatorową. 13 października przypada dzień walki z tym schorzeniem.
 • Serce
  Choroby układu krążenia (sercowo-naczyniowego) pozostają niezmiennie od ponad 50 lat najważniejszą przyczyną umieralności mieszkańców Polski. W roku 2011 ok. 45,5 % zgonów spowodowanych było chorobami układu krążenia (CHUK). Należą one także do wiodących przyczyn umieralności przedwczesnej (szczególnie wśród mężczyzn), chorobowości szpitalnej oraz trwałej lub okresowej niezdolności do pracy.
 • Jakie są objawy zakrzepicy?
  Dziś po raz pierwszy obchodzimy Światowy Dzień Zakrzepicy. Choroba jest częsta, groźna i mimo tego brakuje profilaktyki.
 • Mężczyzna u lekarza
  Co druga kobieta i co trzeci mężczyzna cierpi na przewlekłe choroby żył. Jednak ponad 60 procent pacjentów ignoruje dolegliwości związane z żylakami i nie szuka pomocy u lekarza.
 • Ciąża
  Przyszła mama nie musi spędzać urlopu w domu. Jeśli zdecyduje się na wyjazd, powinna wiedzieć, kiedy podróż w ciąży może być niebezpieczna.
 • Kobieta trzyma ręce na pupie
  Żylaki odbytu to wstydliwa choroba. Wiąże się ona z bólem, nieprzyjemnym świądem i - nieleczona - może powodować poważne powikłania. Dlatego hemoroidów nie wolno lekceważyć.
 • Zakrzepica może skończyć się śmiercią
  Z powodu zakrzepicy pięć lat temu nagle zmarła mistrzyni olimpijska Kamila Skolimowska. Objawy - tj. spuchnięta noga i boląca łydka - łatwo zbagatelizować. Dowiedz się więcej o tym groźnym schorzeniu.