• Anna Zalewska i Jadwiga Wiśniewska
  Podczas inauguracyjnego posiedzenia Parlamentu Europejskiego polscy eurodeputowani - Anna Zalewska i Witold Waszczykowski - przez długą część wykonywania "Ody do radości" nie wstali ze swoich miejsc. Zalewska tłumaczy to jako "nieporozumienie" i przeprasza tych, którzy poczuli się urażeni.
 • Minister edukacji narodowej Anna Zalewska podczas uroczystości wręczenia dyplomów w KPRM
  MEN chce w ramach zmian w systemie oświaty wyregulować na nowo pracę uczniów i nauczycieli, ale wydaje sprzeczne ze sobą dokumenty.
 • Przed jesienią 2015 nikt w Prawie i Sprawiedliwości nawet w najskrytszych marzeniach nie sądził, że wynik wyborów przyniesie jej samodzielną większość. Z jednej strony taka sytuacja to komfort - pozwala przeprowadzić nawet najśmielsze zmiany. Z drugiej - obliguje jednak do realizacji programu. Za niespełnione obietnice nie można bowiem zwalić winy na trudnego koalicjanta.
 • #DzieńBezPolityków
  Ustawy reformujące system szkolny w Polsce zostały przyjęte przez Senat bez poprawek. Jeśli pod ustawami podpis złoży prezydent, w Polsce rozpocznie się wygaszanie gimnazjów. Przywrócone zostaną 8-letnie szkoły podstawowe, 4-letnie licea i 5-letnie technika, a w miejsce szkół zawodowych powstaną dwustopniowe szkoły branżowe.
 • Anna Zalewska
  Struktura szkół zostanie zmieniona, zlikwidowane zostaną gimnazja, a nauka w szkołach podstawowych, liceach i technikach będzie wydłużona; zmiany rozpoczną się od września 2017 r. - ustalił Sejm uchwalając w środę tuż przed północą ustawy reformujące ustrój szkolny w Polsce.
 • Anna Zalewska
  Projektami reformy oświaty ponownie zajmą się sejmowe komisje edukacji oraz samorządu. Rozpatrzą poprawki zgłoszone podczas drugiego czytania projektów. "Nie można zmienić terminu wejścia w życie ustaw reformujących edukację i zmieniających system" - ucięła uwagi opozycji w Sejmie minister edukacji Anna Zalewska podczas drugiego czytania projektów: Prawo Oświatowe i Przepisy wprowadzające Prawo Oświatowe.
 • Ołówki
  Rezultaty międzynarodowego badania pozwalają dziś dość precyzyjnie zidentyfikować mocne i słabe strony nauczania w gimnazjach i zareagować tam, gdzie trzeba, by jeszcze poprawić wyniki naszych uczniów. Po tegorocznych wynikach wiemy np., że nasza szkoła jest jeszcze w epoce kartki i ołówka. Nasi uczniowie nie kojarzą komputera z narzędziem pracy, więc gubią się, kiedy ktoś nakazuje im używać go do celów naukowych. 
 • Minister edukacji narodowej Anna Zalewska
  Specjalna podkomisja powołana w Sejmie przyjęła 700 stron przepisów reformujących oświatę. Z jedną poprawką. 
 • Szkoła
  Choć to nowa organizacja struktury szkolnictwa budzi najwięcej emocji, w dyskusji o reformie edukacji najważniejszy jest dokument, który MEN pokazało wczoraj – podstawy programowe i ramowe plany nauczania.
 • Szkoła
  We wtorek do Sejmu wpłynął projekt zakładający: likwidację gimnazjów, powołanie 4-letniego liceum i 5-letniego technikum oraz dwustopniowej szkoły branżowej w miejsce zawodówek. Posłowie mają zająć się nim na posiedzeniu 2 9 l istopada. Na sobotę zapowiedziano protesty przeciw tej zmianie.