• Mandat, prawo jazdy i dowód rejestracyjny
  Oślepianie to największy problem kierowców na polskich drogach. Jednocześnie co czwarty narzeka, że światła w jego aucie są zbyt słabe, by mógł dobrze widzieć nocą – alarmuje Instytutu Transportu Samochodowego w wynikach najnowszego raportu.
 • Za parę lat może się okazać, że jabłka będące naszym hitem eksportowym nie są już jabłkami, bo są za mało okrągłe, a kiełbasa może nosić taką nazwę tylko wówczas, gdy będzie miała odpowiednią długość i szerokość oraz kolor. Tak bowiem może zadecydować Unia Europejska, która coraz śmielej ingeruje w to, co i jak ma być produkowane na jej terenie, co może być sprowadzane oraz sprzedawane.
 • Wojciech Cejrowski
  "Kiedy zielone niedouki będą gasić żarówki, ty swoje żarówki zapalaj, jedna po drugiej! Zło dobrem zwyciężaj, ciemnotę światłem!"- nawołuje na Facebooku Wojciech Cejrowski i miesza pomysłodawców akcji "Godzina dla Ziemi" z błotem.
 • Żarówki będą droższe bo rośnie cena surowców
  Dwóch największych producentów żarówek Philips i Osram zapowiedziały podwyżki cen energooszczędnych żarówek nawet o 25% - donosi niemiecki "Frankfurter Allgemeine Zeitung".
 • Bruksela zdelegalizowała żarówki 60-watowe
  Już od jutra zwykłe 60-watowe żarówki będą musiały zostać zastąpione energooszczędnymi świetlówkami kompaktowymi.
 • Od września nie kupimy popularnych żarówek
  Unijne przepisy znów utrudnią nam życie, a właściwie je zaciemnią.  Po 100- i 75-watowych, teraz zabroniona będzie sprzedaż zwykłych żarówek o mocy 60 watów. Od 1 września zostaną wycofane ze sklepów, bo Unia chce, byśmy kupowali tylko te energooszczędne, choć są one znacznie droższe. - przypomina "Fakt".
 • Żarówka: środek walki z antydemokratycznymi zakazami UE.
  Na niezwykły pomysł wpadł jeden z niemieckich producentów tradycyjnych żarówek o mocy ponad 60 W - zakazanych przez Unię Europejską. Wykorzystując lukę w prawie, wciąż je sprzedaje. A swoje działania prezentuje jako akcję polityczną.
 • Tak Polacy wygrywają z Unią
  Unijni urzędnicy myśleli, że są niepokonani. Jednak polscy przedsiębiorcy znaleźli sposób na biurokratyczne zasadzki i pokazali biurokratom, że ich bezsensowne przepisy, które zabraniają używania zwykłych żarówek, można prosto ominąć.
 • Bruksela wykręci nam żarówki
  Czeka nas wielka wymiana żyrandoli. Od jutra bowiem nie wolno będzie produkować zwykłych żarówek o mocy 75W. Tak więc, gdy tylko świetlówki znikną z półek nie pozostanie nam nic innego jak przesiadka na drogie, energooszczędne żarówki. Wszystko to, jak twierdzą urzędnicy w Brukseli, by ratować środowisko. A to nie koniec walki z żyrandolami. Bo za rok zakaz obejmie najpopularniejsze, 60-watowe źródła światła.
 • Żarówki znikną ze sklepów. Przez Unię
  Unia uderzy Polaków po kieszeni. Bo już za kilka dni wchodzi w życie zakaz produkcji tradycyjnych żarówek. Nie wolno tez będzie ich sprowadzać do magazynów z krajów nie należących do Unii. Urzędnicy zapewniają, że w ten sposób dbają o ekologię, jednak przejście na nowe oświetlenie będzie bardzo kosztowne.