• Wózek inwalidzki
  Przed kancelarią premiera protestowała w czwartek grupa osób niepełnosprawnych, ich rodziców i opiekunów. Domagali się prac nad nowym, sprawiedliwym systemem wsparcia osób z niepełnosprawnością, a opiekunowie dorosłych osób niesamodzielnych - wyższego świadczenia.
 • David Cameron i Beata Szydło
  Zasiłki dla Polaków mieszkających w Wielkiej Brytanii będą jednym z ważniejszych tematów rozmowy Beaty Szydło z Davidem Cameronem. Przed rozpoczęciem spotkania z brytyjskim premierem szefowa rządu zapewniła, że Polsce zależy na pozostaniu Wielkiej Brytanii w Unii Europejskiej.
 • David Cameron
  Brytyjski premier David Cameron liczy na powodzenie swoich rokowań z Unią Europejska na temat reform i warunków członkostwa. Przy okazji, w rozmowie z BBC zaprzeczył, jakoby odwiedzając Warszawę dobił targu z Polską na warunkach opisywanych niedawno przez brytyjską prasę.
 • David Cameron
  Europoseł PiS Zdzisław Krasnodębski z nadzieją patrzy na postulaty brytyjskiego premiera na temat funkcjonowania Unii Europejskiej. David Cameron przedstawił główne warunki ustępstw jakich domaga się od Brukseli. Zdaniem europosła, to szansa dla Polski i całej Unii, by przemyśleć konstrukcję Wspólnoty.
 • Ewa Kopacz i David Cameron
  Odważne słowa ministra ds. europejskich Rafała Trzaskowskiego. Jego zdaniem to m.in. pod wpływem rozmów z Ewą Kopacz brytyjski premier "zmienił swoją taktykę" w stosunku do imigrantów.
 • Premier Wielkiej Brytanii David Cameron
  Brytyjski premier znowu chce zaostrzać zasady przyznawania zasiłków. I zabiera się między innymi za świadczenia dla przybyszów z Unii. Premier ogłosił dziś, że Polak, Rumun czy Grek, którzy przyjadą na Wyspy i nie znajdą pracy, stracą świadczenia szybciej niż dotychczas. Chodzi tu o zasiłek dla bezrobotnych, ale też dodatek na dziecko.