• Może już wkrótce będzie możliwe leczenie cukrzycy bez zastrzyków z insuliną
  Dobra wiadomość dla Polaków chorych na cukrzycę. Niewykluczone, że wkrótce część z nich będzie mogła zapomnieć o zastrzykach z insuliną. W Polsce powstał ośrodek, który dobiera dawki i rodzaje leków pod konkretnych chorych. A okazuje się, że cukrzycę można już leczyć nawet... tabletkami.
 • Naukowcy opracowali zastrzyk chroniący serce i mózg
  Jak uchronić pacjenta po zawale lub udarze mózgu przed uszkodzeniami tych narządów? Nad tym pytaniem głowią się najtęższe umysły. Na szczęście naukowcom udało się opracować specjalny zastrzyk, dzięki któremu serce i mózg będą lepiej chronione, a w rezultacie więcej osób będzie mogło przeżyć zawał i udar.
 • Jest nowy lek na toczeń
  Pacjenci cierpiący na toczeń rumieniowaty wreszcie, po ponad pół wieku, doczekali się nowego leku. Zatwierdziła go już Amerykańska Agencja ds. Żywności Leków (FDA). W Europie preparat ma być zarejestrowany w drugiej połowie 2011 r. – donosi PAP Nauka w Polsce.
 • Wenecję uratują wodne zastrzyki
  Wodne zastrzyki w podłoże laguny w Wenecji - taki projekt uratowania miasta rozważany jest w tamtejszym Instytucie Nauk Morskich, który opracował go we współpracy z kilkoma włoskimi placówkami badawczymi.