• Szczepionka
  Pedagog przechodzi szkolenie, podpisuje stosowną zgodę i może podawać leki bądź robić zastrzyki uczniom. To propozycja resortu zdrowia. Nieoficjalnie, aby rozwiązać problemy kadrowe.
 • Szczepienie
  Temat szczepień, zwłaszcza skojarzonych, był w ostatnich latach szeroko dyskutowany, szczególnie w Internecie. Narosło wokół niego wiele negatywnych emocji, które zaowocowały spadkiem zaufania wobec tej formy ochrony przed chorobami zakaźnymi wśród matek i przyszłych matek. Jak pokazują tegoroczne badania, zrealizowane przez Millward Brown ("Vaccine Tracking" oraz "Bariery przed szczepieniem 6w1"), nastawienie do szczepień skojarzonych nie jest obecnie aż tak nieprzychylne, jak by się mogło wydawać, wnosząc po internetowych przekazach.
 • Zastrzyk
  Pod zarzutem zabicia 13 pacjentów aresztowano w czwartek pielęgniarkę ze szpitala w Piombino w środkowych Włoszech - poinformowali karabinierzy. Według pierwszych ustaleń na oddziale reanimacyjnym podawała ona pacjentom zastrzyki z przeciwzakrzepowej heparyny.
 • Szczepienie
  Rodzice przestają szczepić swe dzieci - nowoczesne zastrzyki są zbyt drogie. Szczepienia przeciw śmiertelnie niebezpiecznym bakteriom kosztują ponad 1500 złotych, a państwo nie dopłaca do tego ani złotówki.
 • Zapomnij o zastrzykach. Są skuteczne leki na cukrzycę
  Część chorych na cukrzycę typu 2, u których zaczęto już stosować insulinę, można przestawić na kombinację dwóch leków doustnych - używaną od ponad pół wieku metforminę i nowy lek saksagliptynę, z grupy tzw. leków inkretynowych - wynika z najnowszych badań.
 • Zastrzyki z hormonu ciążowego hCG jako metoda odchudzania?
  Dziwna moda, szaleństwo, a może nowa metoda? Coraz większą popularność zdobywa dość niecodzienny sposób na odchudzanie. Polega na wstrzykiwaniu sobie hormonu hCG, produkowanego przez organizm kobiet w ciąży i uzyskiwanego z ich moczu.