• Omdlała dziewczyna leżąca na ulicy
  W związku z sytuacją w Zachodniopomorskiem, gdzie kilkanaście osób zatruło się substancjami psychoaktywnymi, Główny Inspektor Sanitarny przypomina o niebezpieczeństwach związanych z używaniem tych substancji.
 • Karetka jadąca na sygnale
  O około 40 procent zmalała liczba zatruć dopalaczami w Łodzi w porównaniu do ubiegłego roku. Zdaniem władz miasta to między innymi efekt zlikwidowania wszystkich stacjonarnych sklepów sprzedających substancje psychoaktywne.
 • Policja
  Nawet 10 lat więzienia grozi osobom, które handlowały dopalaczami o nazwie "Mocarz". To ten środek chemiczny spowodował ostatnio ponad sto zatruć w całej Polsce. Policyjne laboratoria wykazały w specyfiku zakazane substancje.
 • Dopalacze
  Ministerstwo Zdrowia przestrzega przed dopalaczami i przypomina, że większość z nich kwalifikuje się jako narkotyki. Resort informuje, że trwa analiza składu substancji, którymi w ostatnich dniach zatruło się kilkadziesiąt osób, głównie na Śląsku.
 • Szpital Zakonu Bonifratrów w Katowicach, gdzie z objawami zatrucia dopalaczem trafiło 11 osób
  Czarna seria zatruć dopalaczami na Śląsku. Od środy do szpitali trafiło ponad 50 osób. Policja wciąż ustala, jaki środek zażyli młodzi ludzie. Prawdopodobnie był to ten sam środek.
 • Dopalacze znowu groźne
  Szesnastoletni uczeń Zespołu Szkół w Kazimierzu Dolnym po zapaleniu skręta z groźną substancją trafił do Lublina na oddział toksykologii.
 • Odżywa handel syntetycznymi używkami
  Mimo restrykcji odżywa handel syntetycznymi używkami. Można je zamówić w sieci, ale też kupić w tradycyjnych sklepach. Ich skład jest coraz bardziej skomplikowany, przez co stają się niezwykle groźne dla zdrowia.
 • Spada liczba zatruć dopalaczami
  Ministerstwo zdrowia jest z siebie dumne i wcale się z tym nie kryje. Rząd odniósł zwycięstwo w walce z dopalaczami - ogłosił wiceminister zdrowia Cezary Rzemek na posiedzeniu senackiej komisji zdrowia. Na dowód przedstawił dane ze szpitali.
 • Dwóch nastolatków zatruło się dopalaczami. Stan poważny
  Wymioty, drżenie rąk, przekrwione oczy, utrata przytomności - coraz więcej młodych trafia do szpitali właśnie z takimi objawami. To już prawdziwa plaga. W ciągu kilku dni w placówkach medycznych wylądowało 10 osób.