• Władimir Putin
  Prezydent Władimir Putin poinformował w czwartek podczas dorocznej konferencji prasowej w Moskwie, że w przyszłym roku wydatki Rosji na obronność wyniosą 2,8 bln rubli, czyli równowartość ok. 46 mld dolarów. Putin oświadczył także, że Rosja zapewni sobie bezpieczeństwo, bez angażowania się w wyścig zbrojeń i nie rujnując swego budżetu.
 • Putin w Grecji
  Zgromadzenie Parlamentarne NATO wezwało członków Sojuszu, by na lipcowym szczycie w Warszawie przeciwstawili się asertywności militarnej Rosji i podjęli decyzje w celu lepszego rozłożenia ciężaru kolektywnej obrony.
 • Władimir Putin
  Rosja będzie się zbroić w nowoczesne środki uderzeniowe. Zapowiedział to prezydent Władimir Putin na spotkaniu dotyczącym rozwoju przemysłu zbrojeniowego. Gospodarz Kremla dał do zrozumienia, że jego decyzja jest odpowiedzią Moskwy na rozbudowę w Europie elementów amerykańskiej tarczy antyrakietowej.
 • Rosyjski czołg T-90
  Anna Dyner z Polskiego Instytutu Spraw Międzynarodowych komentuje fakt, że Moskwa zdecydowała się wycofać z prac wspólnej grupy konsultacyjnej do spraw Traktatu o Konwencjonalnych Siłach Zbrojnych w Europie. "Rosja straszy, choć nie ma czym" - mówi. 
 • Mariupol na wschodzie Ukrainy ostrzelany
  Rosja nie przestaje zbrojnie wspierać separatystów na wschodniej Ukrainie. Tak mówił po zakończeniu nadzwyczajnego spotkania Komisji NATO-Ukraina sekretarz generalny Sojuszu Jens Stoltenberg. Potępił on eskalację walk na Wschodzie i wezwał do przestrzegania zawieszenia broni. Dzisiejsze narada w Brukseli odbyła się na prośbę Kijowa.
 • Rosyjski myśliwiec Su-27
  Rosyjska armia tylko w tym roku otrzyma co najmniej 230 nowych samolotów i helikopterów. Poinformował o tym minister obrony Rosji Siergiej Szojgu na naradzie resortu.