• Matka z dzieckiem przy laptopie
  Niektóre sytuacje życiowe kobiet mogą stanowić przeszkody w korzystaniu z usług finansowych. Mamy na myśli głównie kwestię pobierania zasiłków chorobowych związanych z ciążą, zasiłków macierzyńskich czy alimentów. Czy otrzymując któreś z tych świadczeń można liczyć na kredyt?
 • Banki, udzielając kredytów, analizują wiele różnych parametrów, jednym z nich jest... wiek klienta. W jaki sposób może on wpłynąć na decyzję kredytową banku?
 • Pieniądze, banknoty stuzłotowe
  Rośnie liczba niespłacanych pożyczek i kredytów gotówkowych - w ciągu ostatnich dwóch lat zwiększyła się ona czterokrotnie. Największe długi mają starsi w wieku 60 i więcej lat. Problemy ze spłatą dotyczą pożyczek rzędu kilkuset złotych.
 • Szyld banku
  Z pozoru drobnostka, niewielka przysługa, która wymaga jedynie odrobiny dobrej woli i podpisu w wyznaczonym miejscu umowy – poręczenie bankowe.  Coraz rzadziej wymagane z założenia, staje się obecnie jedną z metod podwyższania zdolności kredytowej głównego kredytobiorcy. Tylko co jeśli ten przestanie spłacać swój kredyt?
 • Osiedle mieszkaniowe
  Po podwyżce stóp procentowych zdolność kredytowa przeciętnej rodziny spadła o 10 tysięcy złotych. Trzyosobową rodzinę zarabiającą pięć tysięcy złotych netto będzie stać na mieszkanie o kilka metrów mniejsze niż na początku tygodnia – wynika z analizy Home Brokera przygotowanej dla DGP.
 • Świnka skarbonka
  Tylko niektórzy dostaną pożyczki na zasadach z ubiegłego roku. Nowe uregulowania sprawiają, że klienci mają dużo mniejszą zdolność kredytową.
 • Banki rozpętały wojnę kredytową. Dla wybranych
  Przed świętami wybuchła prawdziwa wojna kredytowa. Banki reklamują swe pożyczki, mamiąc niskim oprocentowaniem, czy marżą. To jednak oferta dla nielicznych, starannie wybranych klientów. Oto cała prawda o bankowych promocjach.