• Rodzina w nowym mieszkaniu
  Ekspert z firmy Expander uważa, że program 500+ może poprawić sytuację dużych rodzin. Banki bowiem będą traktować te świadczenia, jako pewny dochód. Wielodzietne rodziny będą więc mogły łatwiej zamienić mieszkania na większe.
 • Matka z dzieckiem przy laptopie
  Niektóre sytuacje życiowe kobiet mogą stanowić przeszkody w korzystaniu z usług finansowych. Mamy na myśli głównie kwestię pobierania zasiłków chorobowych związanych z ciążą, zasiłków macierzyńskich czy alimentów. Czy otrzymując któreś z tych świadczeń można liczyć na kredyt?
 • Banki, udzielając kredytów, analizują wiele różnych parametrów, jednym z nich jest... wiek klienta. W jaki sposób może on wpłynąć na decyzję kredytową banku?
 • Kalkulator i makieta domu leżące na dokumentach
  Marzysz o niewielkim mieszkaniu niedaleko Warszawy? Grodzisk Mazowiecki może być idealnym miejscem do zamieszkania wraz z rodziną. Eksperci TotalMoney.pl sprawdzili aktualne oferty finansowania mieszkania. W jakim banku kredyt hipoteczny będzie najtańszy? Zapraszamy do zapoznania się z lipcowym rankingiem.
 • Banki zwracają uwagę na wiele czynników, które mogą obniżyć nasze szanse na finansowanie. Oprócz tych oczywistych, takich jak historia kredytowa czy wysokość naszych dochodów, sprawdzane są inne parametry, nie zawsze zależne od wnioskodawcy. Zaliczyć do nich można np. określenie ryzyka kredytowego w odniesieniu do grupy, do której przyporządkowano potencjalnego klienta. Na co jeszcze zwracają uwagę banki, gdy ubiegamy się o kredyt hipoteczny? Sprawdźmy.
 • Pieniądze
  Początek roku przyniósł dobre informacje na rynku kredytowym – na skutek niższych stóp procentowych i dzięki decyzji KNF aż o 25 proc. wzrosła nasza zdolność kredytowa. Jednak co tak naprawdę kryję się pod tym finansowym terminem? Odpowiadamy na najważniejsze pytania – jak jest liczona i jakie ma to realne przełożenie na naszą sytuację w kontaktach z bankiem.
 • Młodzi ludzie w nowym mieszkaniu
  Związek Banków Polskich przestrzega - takiej sytuacji jeszcze nie było. W tym roku po raz pierwszy od kilkunastu lat odnotowano niższą wartość nowych kredytów mieszkaniowych w stosunku do poprzedniego kwartału. Według autorów raportu czeka nas stagnacja, ale także powolny spadek cen mieszkań.