• Rodzina w nowym mieszkaniu
  Ekspert z firmy Expander uważa, że program 500+ może poprawić sytuację dużych rodzin. Banki bowiem będą traktować te świadczenia, jako pewny dochód. Wielodzietne rodziny będą więc mogły łatwiej zamienić mieszkania na większe.
 • Kalkulator i makieta domu leżące na dokumentach
  Marzysz o niewielkim mieszkaniu niedaleko Warszawy? Grodzisk Mazowiecki może być idealnym miejscem do zamieszkania wraz z rodziną. Eksperci TotalMoney.pl sprawdzili aktualne oferty finansowania mieszkania. W jakim banku kredyt hipoteczny będzie najtańszy? Zapraszamy do zapoznania się z lipcowym rankingiem.
 • Pieniądze
  Początek roku przyniósł dobre informacje na rynku kredytowym – na skutek niższych stóp procentowych i dzięki decyzji KNF aż o 25 proc. wzrosła nasza zdolność kredytowa. Jednak co tak naprawdę kryję się pod tym finansowym terminem? Odpowiadamy na najważniejsze pytania – jak jest liczona i jakie ma to realne przełożenie na naszą sytuację w kontaktach z bankiem.
 • Młodzi ludzie w nowym mieszkaniu
  Związek Banków Polskich przestrzega - takiej sytuacji jeszcze nie było. W tym roku po raz pierwszy od kilkunastu lat odnotowano niższą wartość nowych kredytów mieszkaniowych w stosunku do poprzedniego kwartału. Według autorów raportu czeka nas stagnacja, ale także powolny spadek cen mieszkań.