• Szczepan Twardoch
  Dwie polskie powieści - "Morfina" Szczepana Twardocha oraz "Ziarno prawdy" Zygmunta Miłoszewskiego - zostały nominowane do Prix du Livre Européen / European Book Prize.
 • Piotr Głowacki w filmie "Heavy Mental"
  Kultura powinna być głównym ministerstwem w każdym rządzie, bo to z niej wszystko wypływa – mówi znakomity aktor Piotr Głowacki, który zagrał jedną z głównych ról w filmie Sebastiana Buttnego "Heavy Mental".
 • "Ziarno prawdy" (reżyseria: Borys Lankosz)
  Na polskie ekrany wchodzi kolejna oscarowa (5 nominacji) propozycja – opowieść o życiu i miłości Stephena Hawkinga, genialnego astrofizyka i ikony pop-kultury w jednym. Drugą, chyba nawet bardziej nas Wisłą oczekiwaną premierą, jest "Ziarno prawdy" Borysa Lankosza na podstawie bestsellerowej powieści Zygmunta Miłoszewskiego. Trzecią zaś nowością – kinowa przygoda "Pingwinów z Madagaskaru". Ale na tym wciąż ciekawych filmów nie koniec... Co wybrać?
 • Robert Więckiewicz w filmie "Ziarno prawdy"
  "Ziarno prawdy" jest jak ostra zaczepka, która nijak nie pasuje do współczesnej panoramy polskiego kina. Na tę składają się przecież filmy grzeczne, poprawne, ułożone, podporządkowane producentom, układom albo masowym widzom. Pośród nich wszystkich film Lankosza jest jak środkowy palec wyciągnięty w stronę tych, którzy oczekiwaliby od niego poddania się regułom etykiety albo gatunku – pisze Artur Zaborski.
 • Z "Ziarna prawdy" kiełkuje kolczasta roślina
  "Ziarno prawdy" jest jak ostra zaczepka, która nijak nie pasuje do współczesnej panoramy polskiego kina. Na tę składają się przecież filmy grzeczne, poprawne, ułożone, podporządkowane producentom, układom albo masowym widzom. Pośród nich wszystkich film Lankosza jest jak środkowy palec wyciągnięty w stronę tych, którzy oczekiwaliby od niego poddania się regułom etykiety albo gatunku.
 • Zygmunt Miłoszewski, polski pisarz i publicysta, autor powieści kryminalnych o prokuratorze Teodorze Szackim
  "Nie uważam, żeby zainteresowanie ze strony świata filmu było dla autorów książek formą nobilitacji" - mówi PAP Life pisarz młodego pokolenia Zygmunt Miłoszewski. Po bestsellerowym "Uwikłaniu" na rynek właśnie trafiła jego kolejna książka - "Ziarno prawdy".