• Opony zimowe czy całoroczne?
  Kierowcy mają dylemat. Na jakie opony się zdecydować? Zimowe czy całoroczne? " Odradzamy kierowanie się wyłącznie ceną" – mówi dziennik.pl Lech Kwapiszewski, doradca biznesowy ds. opon osobowych w Goodyear Dunlop Tires Polska Sp. z o.o.
 • Opony zimowe
  Kiedy jest odpowiedni moment na wymianę opon z letnich na zimowe? To pytanie co roku wraca jak bumerang i nurtuje niejednego kierowcę. Specjaliści zazwyczaj radzą, by nie zwlekać z tym do późnej jesieni. Przyjmuje się, że właściwy czas na tę operację następuje w okresie gdy średnia temperatura w ciągu dnia nie przekracza 7 stopni Celsjusza.
 • Opony zimowe
  Czy policjant może ukarać za brak zimowych opon? Polskie prawo nie nakłada obowiązku wyposażania pojazdów w zimówki o odpowiedniej porze roku. Decyzja zależy od kierowcy, ale są sytuacje, w których policjant wystawi słony mandat i odbierze dowód rejestracyjny.
 • Jaki olej silnikowy na zimę?
  Zima i mróz atakują Polskę. IMGW prognozuje, że w najbliższych dniach temperatura maksymalna wyniesie od -14 st. lokalnie na krańcach północno-wschodnich, -12 st., -10 st. na wschodzie i w rejonach podgórskich do -6 st., -2 st. na zachodzie i północnym zachodzie. Nad samym morzem lokalnie -1 st. A wymiana opon to nie wszystko...
 • Jaka będzie zima?
  Niebagatelny wpływ na bezpieczeństwo jazdy w trudnych warunkach atmosferycznych ma oświetlenie, akumulator i pasek klinowy, dlatego zanim ruszymy zimą w drogę, koniecznie musimy sprawdzić te rzeczy. Warto zadbać także o widoczność, m.in. wymieniając zużyte wycieraczki. Niestety, wymiana opon to za mało, by odpowiednio przygotować samochód do zimy.
 • Koło na śniegu
  Wieczorem i w nocy może być niebezpiecznie na drogach. Według prognoz Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej, będzie padał śnieg i śnieg z deszczem.
 • Test opon zimowych ADAC
  Parlamentarny Zespół ds. Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego pracuje nad zmianami delegacji ustawowej zawartej w art. 66 ust. 8 ustawy Prawo o ruchu drogowym. Chodzi o wprowadzenie obowiązku używania w okresie zimowym opon wyłącznie do tego przystosowanych.
 • Koło na śniegu
  Zimowa aura dotarła nad Polskę. Na południu kraju pada śnieg, w innych częściach śnieg z deszczem i deszcz. Wszędzie temperatury tylko nieznacznie powyżej zera. Synoptycy ostrzegają przed możliwością wystąpienia gołoledzi.
 • Opony
  Posłowie pracują nad projektem, który zmuszałby kierowców do jazdy na zimowych oponach. Za ich brak poza utratą dowodu rejestracyjnego groziłby mandat do 500 zł, a nawet holowanie na policyjny parking. Posłanka Platformy Obywatelskiej Beata Bublewicz tłumaczy, że podobne przepisy obowiązują w wielu krajach Unii.
 • Opony
  Polscy posłowie, wchodzący w skład parlamentarnego zespołu do spraw bezpieczeństwa ruchu drogowego, pracują nad wprowadzeniem obowiązku używania opon zimowych. Jeśli kierowca nie wywiąże się z tego obowiązku zapłaci mandat w wysokości 500 zł