• Po drugie - dbaj o siebie
  Znamy ją dobrze. Swędzące i piekące utrapienie na ustach potrafi skutecznie odebrać ochotę na spotkanie z przyjaciółmi lub bliską osobą. Do tego łatwo przenosi się z jednego nosiciela na drugiego. Opryszczka wargowa. Jak jej zapobiegać i jak sobie z nią radzić?
 • Termometr
  Już po raz drugi w lipcu tego roku zanotowano na Węgrzech rekordowo niską temperaturę dzienną – poinformował Krajowy Urząd Meteorologiczny. Najniższą temperaturę dla 12 lipca zmierzono w piątek we wsi Zabar na północy kraju – 3,8 stopnia Celsjusza.
 • Zima w Polsce
  W woj. podlaskim temperatura w nocy wahała się będzie od -15 do nawet -20 st. Celsjusza - poinformowała PAP szefowa wydziału polityki informacyjnej Rządowego Centrum Bezpieczeństwa Anna Adamkiewicz.
 • Okład, kompres
  Ratownik medyczny Ariel Szczotok opowiedział o leczniczych okładach. Kiedy stosuje się okład zimny? - Chłodzimy wszelkiego rodzaju urazy, redukujemy napięcie mięśniowe, redukujemy bóle - wyjaśnił. Na jakie dolegliwości pomaga ciepły okład?
 • Bałwan
  Podczas silnych mrozów należy jeść ciepłe, pożywne śniadania, zakładać kilka warstw odzieży oraz czapkę i zabezpieczać skórę tłustym kremem - przypominają lekarze zrzeszeni w PPOZ. Stanowczo odradzają spożywanie alkoholu przed wyjściem na mróz.
 • Kubek z ciepłą herbatą w dłoniach
  Nie chodzi nam o sytuacje, kiedy wracasz z zimowego spaceru bez dobrych rękawiczek, lecz takie, kiedy masz przemarznięte ręce w trakcie pracy lub codziennych czynności. Jakie mogą być przyczyny lodowatych dłoni?
 • Policja w Wielkiej Brytanii
  Tragedia w Wielkiej Brytanii. Matka, która chciała ukarać 7-letniego syna w nocy wystawiła go na dwór. Chłopiec nie przeżył do rana.
 • Spacer zimą
  Zima to pora roku, kiedy szczególnie należy dbać o zdrowie jamy ustnej. Świąteczne smakołyki, niskie temperatury oraz zimowe sporty mogą narazić na nieprzyjemne dolegliwości oraz niekorzystnie odbić się na kondycji zębów. Postępuj zgodnie ze wskazówkami, a unikniesz wielu nieprzyjemnych objawów.
 • Mapa Polski
  W niedzielę opadów spodziewamy się na południu Polski, padać będzie od Ziemi Lubuskiej aż po Podkarpacie. Być może miejscami przejdą także burze. Opady do 10 litrów na metr kwadratowy. Im dalej na północ, tym więcej rozpogodzeń i więcej słońca. Najwięcej błękitnego nieba będzie na Bałtyku. Temperatura wyniesie od 16 stopni w Suwałkach do 21 w Rzeszowie.
 • Wiosna!
  "Szykuje się rewolucja w pogodzie. Zmieni się napływ powietrza z północnego za zachodni" - wyjaśnia Tomasz Wasilewski, prezenter TVN Meteo. W najbliższych dniach możemy spodziewać się temperatur na plusie. Na naprawdę dużym jak na styczeń plusie.