• Kadr z filmu "Zimna wojna"
  "Zimna wojna" w reż. Pawła Pawlikowskiego znalazła się na liście 80 filmów, które mają szansę na nominację do Złotych Globów w kategorii najlepszy film zagraniczny. O tym, czy przejdzie do finału konkursu, dowiemy się 6 grudnia.
 • Oscary
  Amerykańska Akademia Filmowa ogłasza listę nominowanych do najcenniejszych nagród przemysłu filmowego. Aż pięć z nim przypadło Polakom. Dwie nominacje otrzymał film "Ida" - w kategorii najlepszy film nieanglojęzyczny oraz za najlepsze zdjęcia. Dwie przypadły krótkim dokumentom: "Joanna" oraz "Nasza klątwa". Szansę na statuetkę ma również Anna Biedrzycka-Sheppard, nominowana za kostiumy do filmu "Czarownica".
 • "Ida" nominowana do Złotych Globów
  Film "Ida" Pawła Pawlikowskiego został nominowany do Złotych Globów w kategorii najlepszy film nieanglojęzyczny. Również w tej kategorii jest polskim kandydatem do Oscara.
 • Złote Globy czekają na nowych właścicieli
  Już po raz 72. Hollywoodzkie Stowarzyszenie Prasy Zagranicznej ogłosiło nominacje do Złotych Globów. Ale najważniejszą dla nas wiadomością jest ta, że jedną z nich dostała polska "Ida"! Obraz Pawła Pawlikowskiego znalazł się wśród nominowanych w kategorii Najlepszy film nieanglojęzyczny.