• Filip Chajzer
  Filip Chajzer ostatnio zaskoczył w swoich mediach społecznościowych zdjęciem ze szpitalnego łóżka. Zanim jednak fani zmartwili się o jego zdrowie, dziennikarz wyjaśnił, że wszystko jest już w porządku.
 • Próchnica
  Choć od lat lekarze alarmują, że mamy epidemię próchnicy, nic się nie zmienia. Choroba dotyka coraz młodszych pacjentów, zaś u dorosłych jest coraz bardziej nasilona. Powoduje nie tylko straty w zębach, ale i wywołuje wiele groźnych schorzeń. O próchnicy i stanie uzębienia Polaków rozmawiamy z lek. dent. Aleksandrą Kostrz, ekspertem Medicover Stomatologia Klimczaka.
 • Mężczyzna u dentysty
  Ból jest tym, co najczęściej odstrasza pacjentów od regularnych wizyt u dentysty. Efekt? Coraz gorsze statystyki próchnicy u Polaków. Na szczęście nowoczesna stomatologia oferuje dziś różnorodne rodzaje znieczulenia, które redukują ból oraz pomagają komfortowo przejść przez leczenie.
 • Rodzice z noworodkiem
  Wiele kobiet marzy o tym, by swoje dziecko powitać we własnym domu. W Polsce porodów domowych odbywa się jednak bardzo mało, bo mało jest położnych, które się tym zajmują, ale też dlatego, że poród w domu nie jest alternatywą dla wszystkich.
 • Kobieta u dentysty
  Wychodzisz od chirurga z zaleceniami po usunięciu problematycznej ósemki i wpadasz w panikę, bo w głowie masz pustkę? To niestety zmartwienie wielu pacjentów. Dowiedz się, co należy robić, by szybko wrócić do formy i uniknąć groźnych powikłań.
 • Noworodek
  Prawie 17 proc. kobiet doświadczyło podczas porodu przemocy słownej i fizycznej, np. szantażowania, wyśmiewania, grożenia, obrażania, niestosownych komentarzy, przywiązywania nóg do łóżka porodowego - wynika z najnowszego raportu Fundacji "Rodzić po Ludzku".
 • Poród
  Termin porodu coraz bliżej, a Ty zamiast już tylko cieszyć się, że wkrótce powitasz na świecie swojego maluszka, martwisz się tym, jak bolesny będzie poród? Zamiast się denerwować, dowiedz się więcej o sposobach, które skutecznie łagodzą odczuwalny w tym czasie ból.
 • Kobieta w ciąży u dentysty
  Podobno kobiety w ciąży nie powinny poddawać się leczeniu kanałowemu zębów, ekstrakcji, a jeśli zdecydują się na zabieg dentystyczny, to bez znieczulenia. Czy rzeczywiście panie spodziewające się dziecka muszą przestrzegać tych zasad? Czym grozi nieleczenie zębów?
 • USG, ciąża
  Diagnozowanie depresji w ciąży i po porodzie, karmienie mlekiem zmodyfikowanym, tylko gdy zaleca to lekarz, zakaz reklam niektórych produktów, m.in. sztucznego pożywienia dla niemowlaków – to niektóre z nowości, które mogą znaleźć się w standardach okołoporodowych. Prace nad nimi kończą się w resorcie zdrowia.
 • Chory w szpitalu trzyma przycisk do wezwania pomocy
  W maju 2017 r. weszła w życie nowelizacja ustawy o prawach pacjenta i Rzeczniku Praw Pacjenta. W myśl ustawy każdy pacjent ma od tej pory prawo do leczenia bólu. W środowisku medycznym pojawiły się bardzo ciekawe komentarze i wnioski dotyczące m.in. przeprowadzania samych procedur i zabiegów terapeutycznych. Czy pacjenci mogą teraz oczekiwać zarówno leczenia bólu jak i bezbolesnego procesu samego leczenia?