• Strach przed dentystą
  Polacy wciąż boją się dentysty. Tymczasem stomatolodzy uspokajają, bo gabinet w niczym nie przypomina tego z naszych wyobrażeń. Powód? Dzisiejsze kliniki naszpikowane są technologią, która ma nas uspokoić i wyleczyć bez bólu.
 • Kobieta krzyczy na fotelu dentystycznym
  Okropny ból, pulsujący policzek i przerażająca myśl o wizycie u dentysty. Znacie ten scenariusz? Siadamy w fotelu, a dentysta zbliża się z – wydawać być się mogło – monstrualną strzykawką. Jeden ruch i nie czujemy bólu. Kiedyś można było pomarzyć o takich możliwościach.
 • Zęby
  Czasy, kiedy wizyta dentysty ograniczała się do bólu i wiertła odchodzą w zapomnienie. Stomatolodzy coraz częściej sięgają po nowoczesną technologię, specjalne gadżety, a nawet hipnozę. Wszystko po to, żeby wizyta była możliwie najmniej stresująca. Jak to robią?
 • Poród
  Śmiać się zamiast płakać i krzyczeć z bólu? To możliwe. Na porodówkach renesans przeżywa podawanie rodzącym kobietom podtlenku azotu, czyli gazu rozweselającego. Metoda ta stanowi bezpieczną dla matki i dziecka formę znieczulenia i jest bezpłatna.
 • Kobiety w Tychach mogą rodzić znieczulone gazem rozweselającym
  Gaz rozweselający jest stosowany tylko wtedy, kiedy pacjentka odczuwa silne bóle porodowe. Może być alternatywą dla tradycyjnych metod znieczulania kobiet. Z nowego środka łagodzącego ból porodowy skorzystało do tej pory kilka pacjentek w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym nr 1 w Tychach.