• kadr z serialu HBO "Czarnobyl"
  Nazywanie Czarnobyla wypadkiem i ograniczenie go tylko do wyludnionej strefy wokół elektrowni jest jak duża czerwona flaga, która odwraca uwagę od prawdziwego dramatu – mówi Kate Brown, autorka książki "Czarnobyl. Instrukcje przetrwania" (autorem tłumaczenia jest Tomasz S. Gałązka). 
 • Michaił Gorbaczow
  Były prezydent ZSRR Michaił Gorbaczow ocenił, że NATO zaczęło przygotowywać się do zmiany zimnej wojny w "gorącą". Zarzucił Sojuszowi Północnoatlantyckiemu, że jedynie mówi o obronie, podczas gdy w rzeczywistości przygotowuje się do działań ofensywnych.
 • Władimir Putin
  Rosja poszukuje sojuszników w konfrontacji z Unią Europejską i USA. Tak komentowane są ostatnie wizyty szefa dyplomacji Siergieja Ławrowa w krajach Ameryki Łacińskiej. Rosyjski minister odwiedził już Nikaraguę i Kubę. Teraz jest w Chile, a w planach ma jeszcze Peru.
 • Kreml
  Wspierać użytecznych idiotów, a groźnych oponentów niszczyć. To proste zasady, jakimi kierowały się tajne służby, dbając o wizerunek Związku Radzieckiego na Zachodzie. Uczył się ich także były oficer KGB Władimir Putin.