• Mała księżniczka
  Bajkowy ślub, biała suknia księżniczki i usypana płatkami róż droga do ołtarza - to wszystko do niedawna było uważane za marzenie każdej małej dziewczynki. Najnowsze badania dowodzą jednak, że czas zmienić ten stereotyp, bo współczesne "małe kobietki" nieco inaczej postrzegają swoje miejsce w świecie.
 • Kobiety na zakupach
  Jacy naprawdę są mężczyźni i czego oczekują od kobiet - odpowiedzi na te pytania zawiera raport TNS Polska. Dowiadujemy się z niego, że panowie to tradycjonaliści, którzy nie akceptują kobiet wygłaszających feministyczne poglądy czy płacących za siebie w restauracji.
 • Seks
  Badania „Great American Sex Survey” przeprowadzone wśród tysiąca dorosłych Amerykanów wskazały m.in. ulubione pozycje seksualne. Wyniki dociekań naukowców zostały opublikowane przez portal "Newswire".
 • Randka internet
  „Złowić” partnera do flirtu w sieci? To dopiero połowa sukcesu. Pozostaje sprawić, by znajomość ze świata wirtualnego przeniosła się do realnego. Jak to zrobić? Przyjmujemy co najmniej 10 różnych strategii... Co daje największe szanse powodzenia w internetowych romansach? Ofiarowanie partnerowi poczucia, że ma na nas wpływ, a my pod tym wpływem zmieniamy się na lepsze – przekonują nowe badania.
 • Kobieta
  Marzenia o białej sukni z welonem odchodzą do lamusa! Jak wynika z nowych badań, zamążpójście – niegdyś kobiecy cel numer jeden – przegrywa na liście planów z kilkoma innymi rzeczami. O czym marzą współczesne kobiety?
 • Kobieta z laptopem
  Czy kariera zawodowa to domena brzydul, którym trudno znaleźć męża? Czy pieniądze i sukcesy w pracy u kobiety mają zastąpić miłość i rodzinę? Tak sugerują naukowcy… Oto kontrowersyjne badania!
 • Mama czy teściowa – której kuchnię wolisz?
  Jeśli uznamy, że droga do serca wiedzie przez żołądek, wnioski na temat kondycji związków są mało optymistyczne. Ponad połowa mężczyzn uważa bowiem, że ich mamy są lepszymi kucharkami od ich żon i partnerek. Spowodowane tym kłótnie dotykają trzy na cztery pary…
 • Kłótnia między partnerami
  Konflikty i kłótnie zatrują nawet największą miłość i namiętność. Co najczęściej staje się zarzewiem konfliktu i dzieli kochanków, pełniąc rolę miłosnej kości niezgody? Nie chodzi bynajmniej ani o pieniądze, ani o seks... Prozaiczną prawdę ujawniły nowe badania.
 • Wyznanie miłości kobiecie
  Żyjemy w erze rozbuchanych technologii, ale w kwestii uczuć kobiety wciąż pozostają tradycjonalistkami. Chcesz wyznać miłość ukochanej, zaprosić seksowną dziewczynę na randkę? Zapomnij o SMS-ach i Facebooku! Czego jeszcze unikać? Oto, stworzona na podstawie badań, lista najgorszych sposobów na okazywanie kobiecie uczuć.
 • miłość serce małżeństwo
  Czym jest miłość? Niekontrolowanym i romantycznym porywem serca czy rozsądnym ulokowaniem uczuć w skrupulatnie wybranym partnerze? Rodacy w przeważającej większości wierzą w to pierwsze. Walentynki mogły się skomercjalizować, nasze podejście do miłości – nie…