• Dziennikarze przed budynkiem Sejmu
  Gdyby Stanisław Bareja dzisiaj żył, mógłby zrobić z „Misia” tyle odcinków, ile ma „Moda na sukces”. Wiele z nich mogłoby się rozgrywać w Sejmie. W Sejmie, do którego – o niespodzianko – na poniedziałkowe jawne posiedzenie komisji skarbu i energii dziennikarzy nie wpuszczono.
 • Helikopter
  Związkowcy z zakładów w Świdniku chcą "polonizacji" przemysłu wojskowego i zamierzają wkrótce zgłosić do Sejmu projekt ustawy w tej sprawie. Chodzi o to, by zamówienia na broń, amunicję i inny sprzęt trafiały do polskich podmiotów. O sprawie pisze "Nasz Dziennik".
 • OPZZ
  Związkowcy z OPZZ zwołują spotkanie ponad 20 lewicowych ugrupowań. Chcą je namówić do stworzenia wspólnej wyborczej listy do jesiennych wyborów parlamentarnych,
 • Radosław Sikorski
  Sejm odrzucił wniosek o przedstawienie przez rząd informacji o sytuacji w górnictwie. Za wnioskiem Sojuszu Lewicy Demokratycznej było 187 posłów, przeciwko 220, a trzech wstrzymało się od głosu.
 • Marszałek Sejmu Ewa Kopacz
  To posłowie zdecydują o ewentualnym samorozwiązaniu Sejmu - w ten sposób marszałek Ewa Kopacz skomentowała rozpoczęcie przez NSZZ "Solidarność" zbierania podpisów pod obywatelskim wnioskiem o samorozwiązanie Izby.
 • Piotr Duda i Jan Guz
  W samo południe spotkanie na szczycie w Sejmie. Liderzy trzech central związkowych - Solidarności, OPZZ-tu i Forum Związków Zawodowych - mają rozmawiać z szefem klubu PO Rafałem Grupińskim. Polityk Platformy Obywatelskiej jest inicjatorem spotkania.
 • To była wspólna decyzja rządu, w szczególności szefa MSW, a także władz Sejmu, by nie odgradzać tych instytucji od protestujących barierkami - przyznał Donald Tusk w rozmowie z dziennikarzami. Skomentował też wystawienie mu przez związkowców pomnika.
 • Demonstracje związkowców sparaliżowały stolicę i popsuły humor wielu spóźnionym i zmokniętym mieszkańcom miasta. Znana birmańska noblistka Aung San Suu Kyi też miała problemy z przejechaniem przez Warszawę, ale jak przyznała, bardzo jej te utrudnienia odpowiadały.
 • 17 manifestacji, z czego sześć jeszcze dziś. Do tego miasteczko namiotowe, panele dyskusyjne, ale też transparenty i tłumy przed Sejmem i siedzibami ministerstw. W Warszawie ruszają protesty związkowców. Mieszkańców czekają cztery bardzo ciężkie dni.
 • Jarosław Kaczyński
  Gdy PiS wróci do władzy, zmieni decyzje w sprawie wydłużenia wieku emerytalnego i emerytur cząstkowych - obiecał Jarosław Kaczyński protestującym przed Sejmem związkowcom. W ten sposób odniósł się do nieoficjalnych wiadomości o porozumieniu w koalicji w sprawie emerytur.