• Chłopiec żydowski sprzedaje opaski z gwiazdą Dawida
  "Choć możemy mówić o ciągłości przemocy wobec Żydów w II Rzeczpospolitej, w czasie Zagłady i po niej, aż do marca 1968 roku, wojna coś zmieniła w tej kwestii. Polskie społeczeństwo działało i jednocześnie było świadkiem własnego działania. Uczestniczyło w eksterminacji Żydów i widziało to uczestnictwo" - mówi w rozmowie z dziennik.pl Tomasz Żukowski, autor książki "Wielki retusz. Jak zapomnieliśmy, że Polacy zabijali Żydów".
 • Ksiądz podczas mszy
  "Polski Kościół lubi chlubić się tym, że to już 1052 lata chrztu, tymczasem to jest katastrofa. W tym czasie Kościół polski wychował na swoim łonie herezję i schizmę. Polski Kościół w swoim podstawowym rdzeniu jest herezją" - mówi w rozmowie z dziennik.pl prof. Jacek Leociak, autor książki "Młyny boże. Zapiski o Kościele i Zagładzie".
 • niemiecki obóz koncentracyjny KL Auschwitz Birkenau Auschwitz-Birkenau
  Wizyta w muzeum Holocaustu i przeczytanie książek na jego temat. Taką karę wymierzył węgierski sąd 33-latkowi, który na portalu społecznościowym zamieścił zdjęcie obozu koncentracyjnego w Auschwitz przedstawionego jako park rozrywki.
 • Ambasador USA w RP Stephen D. Mull
  Stany Zjednoczone nie uważają Polski za współwinną zagłady Żydów, a słowa dyrektora FBI były niefortunnie dobrane. Tak amerykański ambasador w Polsce tłumaczy kontrowersyjną wypowiedź Jamesa Comeya w Muzeum Holokaustu w Waszyngtonie.