• Władimir Putin i Petro Poroszenko
  Donieccy separatyści nie mają zamiaru realizować ukraińskiej ustawy o wyjątkowym statusie niektórych rejonów Zagłębia Donieckiego. Nadaje ona im niemal rangę autonomii wewnątrz państwa ukraińskiego.
 • Protesty przeciwników autonomii Donbasu
  Według ukraińskiej Rady Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony, w wyniku ostrzału przez separatystów jednej ze wsi obwodu donieckiego zginęło ponad 10 cywilów. Kijów twierdzi, że atakowane są też inne miejscowości.
 • Flaga Krymu
  Tatarzy zamieszkujący Krym chcą mieć swoją autonomię. Kurułtaj, czyli zgromadzenie przedstawicieli tatarskiej mniejszości na Krymie zwróciło się do ONZ, Rady Europy, UE, OBWE i Organizacji Współpracy Islamskiej z apelem o wsparcie prawa Tatarów krymskich.
 • Droga w Gagauzji
  Po Ukrainie Mołdawia może być kolejnym krajem, który straci część swoich terytoriów. Poza Republiką Naddniestrza, chęć przyłączenia się do Rosji deklaruje autonomiczna Gagauzja, która rozpoczęła formowanie własnego wojska.
 • Wojskowa baza w Symferopolu
  Nieuznawane przez Kijów władze Autonomii Krymskiej twierdzą, że decyzja parlamentu o wejściu Krymu w granice Federacji Rosyjskiej nabrała już mocy prawnej. W związku z tym na Krymie mają obowiązywać przepisy zgodne z prawodawstwem rosyjskim.
 • Grzegorz Napieralski nie musi przepraszać Ruchu Autonomii Śląska za sugestię, że dąży on do oderwania Śląska od Polski. Sąd Okręgowy w Warszawie nieprawomocnie oddalił pozew RAŚ wobec byłego szefa SLD. A przy okazji doprecyzował, czego tak naprawdę domaga się RAŚ.
 • RAŚ organizuje trzecie prareferendum
  Ruch Autonomii Śląska zorganizuje w niedzielę trzecie sondażowe prareferendum, w którym mieszkańcy województwa będą mogli opowiedzieć się za lub przeciw przywróceniu autonomii Górnego Śląska. Urny pojawią się w trzech sołectwach gminy Świerklany.
 • Kutz broni RAŚ. "Ważne stowarzyszenie"
  Dzisiejsze referendum w sprawie autonomii Śląska to dla Kazimierza Kutza bardzo ważne wydarzenie. Jego zdaniem autonomia nie jest niczym groźnym a RAŚ to "bardzo ważne stowarzyszenie", które integruje Ślązaków
 • Znów w referendum pytaja o autonomię Śląska
  Kolejne sondażowe prareferendum ws. przywrócenia autonomii Górnego Śląska rozpoczęło się w niedzielę rano na rynku w Pszczynie (Śląskie). Jak przekonuje organizujący głosowanie Ruch Autonomii Śląska (RAŚ), ma ono przede wszystkim wymiar edukacyjny i promocyjny.
 • Oto wyniki prareferendum na Śląsku
  Ponad 1,3 tys. osób wzięło udział w sondażowym prareferendum w sprawie przywrócenia autonomii Górnego Śląska, zorganizowanym w Lędzinach i Imielinie przez Ruch Autonomii Śląska. Ideę autonomii poparło ponad 98 proc. głosujących.