• Kobieta jedząca kapustę
  Wprawdzie nie w każdej postaci zachwyca walorami smakowymi, ale naprawdę warto ją polubić.
 • Kapusta kiszona
  Kapusta przez większość z nas uważana jest za ciężkostrawną, ale nic bardziej mylnego! Ciężkostrawne są potrawy, do których serwuje się dodatki takie jak golonka czy bigos. Kapusta kiszona świetnie sprawdzi się podczas odchudzania. 100 g to zaledwie 16 kcal. Jednak powinny jej unikać osoby o wrażliwych żołądkach.
 • Kiszona kapusta
  Kapusta przez większość z nas uważana jest za ciężkostrawną, ale nic bardziej mylnego! Ciężkostrawne są potrawy, do których serwuje się dodatki takie jak golonka czy bigos. Kapusta kiszona świetnie sprawdzi się podczas odchudzania. 100g to zaledwie 16 kcal. Jednak powinny jej unikać osoby o wrażliwych żołądkach.
 • Młoda kapusta
  Nie przegap sezonu na młodą kapustę. Właśnie teraz jest najsmaczniejsza, zawiera najwięcej składników odżywczych i gotuje się ją w ekspresowym tempie. Lista jej zdrowotnych właściwości jest bardzo długa.
 • Bigos
  Zwolennicy zdrowego odżywiania uwielbiają nowości, potrawy nietypowe, często orientalne, których niewiele osób próbowało. Czasami poszukiwanie produktów, z których można przyrządzić oryginalną potrawę i poczęstować nią znajomych, staje się nałogiem i nie pozwala zatrzymać się przy wiosennym straganie pełnym kolorowych, rodzimych warzyw i owoców.
 • Cebula
  Plantatorzy cebuli i kapusty oraz sadownicy - producenci jabłek będą mogli się ubiegać o jednorazową pomoc. Rząd znowelizował stosowne rozporządzenie. Ma to związek ze spadkiem cen skupu tych warzyw i owoców.
 • Kiszona kapusta
  Kiszona kapusta pod różnymi postaciami często gości na naszych stołach. Nic dziwnego - jest ona nie tylko smaczna, ale stanowi bezcenne źródło witamin.
 • Brukselka
  W ostatnich tygodniach dużo mówi się o Brukseli. Warto ten moment wykorzystać, by przypomnieć Polakom, że miasto będące siedzibą najważniejszych unijnych instytucji jest również kolebką niezwykle wartościowej odmiany kapusty - brukselki.
 • Euro
  Komisja Europejska przeznaczy 125 milionów euro na wsparcie dla rolników, dotkniętych przez rosyjskie embargo. Bruksela ogłosiła dziś nadzwyczajne środki skierowane wobec producentów m.in. ogórków, pomidorów, papryki, marchewki, kalafiorów, białej kapusty, jabłek i gruszek.
 • rolnik rolnicy traktor ursus
  Rosja zamierza ograniczyć import polskich warzyw i owoców. Według Federalnej Służby Nadzoru Fitosanitarnego - polscy producenci naruszają obowiązujące w Rosji normy. W pierwszej kolejności rosyjskim embargiem mogą zostać objęte kapusta i jabłka.