• Herbata
  Jaskra jest bardzo poważną chorobą, dotykającą zwłaszcza osoby w podeszłym wieku. Zaniedbana, prowadzi nawet do utraty wzroku. Jednak jak pokazują badania amerykańskich naukowców, substancje zawarte w herbacie pomagają chronić oczy i zmniejszają ryzyko zapadnięcia na jaskrę.
 • Herbata
  Pochodząca z Chin zielona herbata ma bardzo dużo zwolenników. Do jej picia przyznaje się wiele osób ze świata show-biznesu jak np. Jennifer Aniston, Lady Gaga czy Jessica Alba. Napój ten niesie ze sobą korzyści zarówno zdrowotne, jak i urodowe. Odpowiedni czas zaparzania herbaty może powodować albo pobudzenie, albo uspokojenie organizmu. Mimo wielu zalet, zielona herbata ma też swoje wady. Jakie i kto powinien szczególnie uważać z jej piciem?
 • Herbata zaparzona w dzbanku
  Czarna, zielona, biała, czerwona. Badania pokazują, że Polacy kochają herbatę: najczęściej czarną i do tego w torebkach. A co jest w tych torebkach?
 • Herbata (fot. Klara Keler)
  Choć szczęśliwie tradycję parzenia esencji w imbryku mamy już za sobą, Polacy nadal uczą się kultury picia herbaty. O tym, dlaczego warto sięgać po ten aromatyczny napój i który jest najlepszy, rozmawiamy z ekspertką – Katarzyną Kochańską, kompozytorką smaków herbacianych na miarę.
 • Mrożona, tajska herbata
  Piotr Ogiński, autor vloga "Kocham Gotować", sprawił, że pozornie prozaiczny napój stał się interesujący i orzeźwiający. Przedstawił prosty przepis na mrożoną, tajską herbatę.
 • Herbata zaparzona w dzbanku
  Herbata to jeden z najpopularniejszych napojów na świecie. Napar ten nie tylko dobrze smakuje, ale zawiera również wiele właściwości odżywczych, które pozytywnie wpływają zarówno na naszą witalność, zdrowie, jak i urodę.
 • Herbata rumiankowa
  Naparom przyrządzanym z herbacianych liści przypisuje się szereg pozytywnych dla organizmu właściwości. Aby mieć pewność, że będą one wzmocnieniem także w sezonie jesiennych przeziębień, warto sprawdzić jakie gatunki wyróżniają się podnoszącym odporność działaniem i jakie dodatki zwiększą ich skuteczność.
 • Herbata dobra na detoks
  Aby poczuć się lekko i świeżo, warto raz na jakiś czas przeprowadzić detoks całego organizmu. By wyciszyć emocje, pomocne będą medytacja i joga. Do usunięcia toksyn przyda się odpowiednia dieta wzbogacona w oczyszczające herbaty.
 • Herbata
  Herbata ma sporo właściwości prozdrowotnych, które potęgują się, jeśli spożywana jest regularnie i w dużej ilości. Jak policzyli holenderscy naukowcy, najlepiej jest pić pięć filiżanek dziennie.
 • Herbata - zdrowy napój
  Lubisz czarną herbatę? Wspaniale, jest bardzo zdrowa. A co powiesz o czerwonej, która wspomaga odchudzanie lub zielonej słynącej z antynowotworowych właściwości? Jest jeszcze żółta i biała. Może czas na zmiany w filiżance?