• Złota Palma - główna nagroda Festiwalu Filmowego w Cannes
  "Koniec widzenia” - film Grzegorza Mołdy w finale konkursu o nagrodę Złotej Palmy w Cannes. Jego 15-minutowa opowieść o młodej dziewczynie zafascynowanej motoryzacją ma dziewięciu konkurentów. Zwycięzcę w kategorii filmów krótkometrażowych poznamy 28 maja
 • Wojciech Smarzowski z Orłem 2017
  Dziewięć statuetek - w tym ta najważniejsza - dla filmu "Wołyń", cztery dla obrazu "Ostatnia rodzina", dwie dla "Jestem mordercą" - Orły 2017, najważniejsze polskie nagrody filmowe, zostały rozdane. Oto nasza relacja z gali, na której nie zabrakło odniesień do aktualnej sytuacji politycznej.
 • Karolina Gruszka jako Maria Skłodowska-Curie
  Największym odkryciem było dla mnie to, jak wewnętrznie wolną osobą była Maria Skłodowska-Curie - powiedziała na poniedziałkowej konferencji prasowej Karolina Gruszka, odtwórczyni tytułowej roli w filmie, który wejdzie na ekrany kin 3 marca.
 • "Pokot" Agnieszki Holland na festwialu w Berlinie
  Powiedzieć, że jesteśmy w Berlinie to za mało. Polskie filmy już od kilku lat znaleźć można w każdej festiwalowej sekcji, a przez trzy ostatnie lata regularnie nasze tytuły walczą w konkursie głównym o Złotego Niedźwiedzia. A na "Pokot" patrzył dziś cały filmowy świat.
 • Zofia Wichłacz w filmie Kasi Adamik "Amok". Premiera 24 marca 2017
  Nie ma nic piękniejszego niż poczucie, że rzeczywistość docenia twoje starania – mówi Zofia Wichłacz, uhonorowana tytułem Shooting Star na festiwalu w Berlinie
 • Film "Sztuka kochania. Historia Michaliny Wisłockiej" w kinach od 27 stycznia 2017 roku fot. Jarosław Sosiński/Watchout Productions
  Do poniedziałku rano już ponad 282 tysiące widziało obraz Marii Sadowskiej "Sztuka kochania. Historia Michaliny Wisłockiej". Filmowa biografia zanotowała bardzo dobry wynik otwarcia - ponad 267 tysięcy widzów.
 • Maciej Żak, reżyser filmu "Konwój" na uroczystej premierze swego dzieła
  "Konwój", obraz o transporcie groźnego przestępcy z aresztu do szpitala psychiatrycznego dzieli Polaków. Bohaterzy grani przez Janusza Gajosa, Roberta Więckiewicza, Przemysława Bluszcza, Łukasza Simlata, Ireneusz Czopa oraz Tomasza Ziętka prowokują do dyskusji. O to chodziło - stwierdza Maciej Żak, reżyser i autor scenariusza, który mówi "Zawsze pociągały mnie filmy, w których wydarzenia wymuszały na bohaterach podejmowanie ostatecznych rozwiązań".
 • Powidoki
  Nie zamierzam stosować taryfy ulgowej dla "Powidoków" Andrzeja Wajdy tylko dlatego, że to ostatni już tytuł w dorobku najwybitniejszego polskiego reżysera.
 • Ostatnia Rodzina
  "Ostatnia rodzina" Jana P. Matuszyńskiego i "Wołyń" Wojciecha Smarzowskiego (ex aequo) oraz "Paterson" w reż. Jima Jarmuscha - to laureaci tegorocznych Złotych Taśm, czyli nagród dla filmów, które weszły na ekrany polskich kin w 2016 roku. Wyróżnienia przyznało w czwartek Koło Piśmiennictwa Filmowego Stowarzyszenia Filmowców Polskich - polska sekcja FIPRESCI, prestiżowej Międzynarodowej Federacji Krytyków Filmowych (Federation Internationale de la Presse Cinematographique).
 • Piotr Adamczyk w filmie "Historia Adamczyk. Historia Michaliny Wisłockiej"
  Kiedy był mały, miał się wysadzić pod gmachem partii. Granat był niewypałem, dzięki czemu dla jednych jest papieżem, dla innych Zygzakiem McQueenem, a dla jeszcze innych będzie bohaterem z filmowej biografii Michaliny Wisłockiej. Nie narzeka na swą pracę, choć zauważa, że „dla artystów im trudniejsze czasy, tym jest ciekawiej i tym ważniejszy jest ich głos. I tym lepsze kino. To pokazuje festiwal w Gdyni. Przedziwnym zbiegiem okoliczności w ubiegłym roku mieliśmy wysyp naprawdę dobrych polskich filmów”.