• Donald Trump
  Prezydent Stanów Zjednoczonych Donald Trump nakłaniał polityków Partii Republikańskiej do szybkiego działania ws. jego planów dotyczących m.in. budowy muru na granicy z Meksykiem, zmian w systemie podatkowym i zniesienia zapisów Obamacare.
 • Kapitol w Waszyngtonie
  W Kongresie USA rozlegają się apele Republikanów o wstrzymanie finansowania Organizacji Narodów Zjednoczonych. Jest to reakcja Kapitolu na przyjęcie w piątek rezolucji żądającej, by Izrael zaprzestał budowy osiedli na terytoriach palestyńskich.
 • Donald Trump
  Donald Trump skrytykował Organizację Narodów Zjednoczonych. Stwierdził, że ONZ ma wielki potencjał, "ale jest teraz tylko klubem dla ludzi, aby się spotkać, porozmawiać i dobrze się bawić". "To takie smutne!" - napisał na Twitterze.
 • Prawybory we Francji
  Do południa frekwencja w drugiej turze prawyborów w prawicowej partii Republikanie, które mają wyłonić kandydata na prezydenta Francji w wyborach w 2017 r., była wyższa o 10-15 proc. niż w pierwszej rundzie - poinformowali organizatorzy niedzielnego głosowania.
 • Nicolas Sarkozy
  Według częściowych wyników niedzielnego głosowania, b. prezydent Francji Nicolas Sarkozy nie przeszedł do drugiej tury prawyborów w konserwatywnej partii Republikanie; z poparciem 22,9 proc. głosów był trzeci po b. premierach Alainie Juppe i Francois Fillonie.
 • Kapitol w Waszyngtonie
  Dyrektor krajowego wywiadu USA James R. Clapper poinformował w czwartek, że podał się do dymisji. Pozostanie jednak na stanowisku do końca kadencji administracji Baracka Obamy.
 • Flagi Stanów Zjednoczonych
  O godz. 9.45 WIG 20 traci 1,3 proc., WIG 1,2 proc., mWIG 40 1 proc., a sWIG 80 0,7 proc. Obroty na rynku wynoszą 200 mln zł.
 • Kapitol w Waszyngtonie
  8 listopada Amerykanie wybierają nie tylko prezydenta, lecz także nowy Kongres. W Izbie Reprezentantów, jak zawsze w latach parzystych, o reelekcję ubiegają się wszyscy członkowie Izby Reprezentantów i jedna trzecia członków Senatu. W wyniku tego głosowania Republikanie mogą stracić kontrolę nad Senatem.
 • Hillary i Chelsea Clinton
  W większości sondaży opublikowanych w poniedziałek, dzień przed wyborami prezydenckimi w USA, Demokratka Hillary Clinton prowadzi przed kandydatem Republikanów Donaldem Trumpem. Jej przewaga wynosi średnio prawie 3 proc. - podliczył portal RealClearPolitics.
 • Floryda, widok na Miami
  Stosunek reszty Ameryki do Florydy bywa ambiwalentny - chętnie odwiedzana ze względu na swój ciepły klimat, piękne plaże i jeszcze piękniejsze parki narodowe, jednocześnie jest wyśmiewana za swoją rzekomą zaściankowość i odmienność. Jakby sprzeczności było mało, Floryda jest też jednym z najbardziej kluczowych stanów w wyborach na urząd prezydenta Ameryki - od 1950 roku tylko raz zagłosowała na kandydata, który przegrał wyścig o fotel. Jaka jest więc Floryda, na którą wzrok w listopadzie skieruje reszta świata?