• Jan Tomaszewski
  Człowieku, ty wiesz, kim był mój ojciec? Profesor ASP, tak? A wiesz, kim była Xymena Zaniewska, wybitna scenografka? To była studentka mojego ojca! Pomagałem jako smarkacz przy scenografiach, projektach, kostiumach, rozumiesz to? Ojcu i pani Zaniewskiej też - w ten sposób Jan Maria Tomaszewski odpowiedział Robertowi Mazurkowi na pytanie o kwalifikacje do pracy w telewizji. Tomaszewski jest doradcą zarządu Telewizji Polskiej do spraw teatru i kuzynem Jarosława Kaczyńskiego.
 • Katarzyna Lubnauer
  Dla mnie ulubiony dżem to tatar, a słodycze to śledzie - mówi Katarzyna Lubnauer, nowa przewodnicząca Nowoczesnej, matematyk i nauczyciel akademicki w rozmowie z Robertem Mazurkiem.
 • Witold Waszczykowski Fot. Darek Golik
  Zdziwię pana, bo przez kilka lat intensywnie grałem w gry strategiczne na komputerze. Wie pan, to jest budowanie równoległego świata, zarządzanie zasobami. Tu mam świat realny, a wieczorem przeskakiwałem sobie z epoki do epoki. Przez jakiś czas to było stymulujące - wyznał Witold Waszczykowski w rozmowie z Robertem Mazurkiem.
 • Jarosław Klejnocki, fot. Darek Golik
  Z całym szacunkiem, ale prezydent nie jest on dla dziecka autorytetem. A gdyby tak namówić do tego Roberta Lewandowskiego? Ma licencjat, więc pewnie coś czytał. A jeśli dziecko nie ma takiego wzorca w domu, trzeba stworzyć go na zewnątrz - mówi pisarz Jarosław Klejnocki w rozmowie z Robertem Mazurkiem.
 • ksiądz Adam Marek Pergół, fot. Darek Golik
  "Moi parafianie potrafią się ze mną dzielić, dają mi, co mają, więc jeśli mnie o coś proszą, to nie z egoizmu czy skąpstwa, tylko dlatego, że naprawdę potrzebują. Niedawno zjedli mi kazanie i wtedy zrozumiałem, że są głodni" - mówi w rozmowie z Robertem Mazurkiem ks. Adam Marek Pergół, misjonarz pracujący w Zambii od 2001 roku.
 • Zbigniew Lewicki, fot. Darek Golik
  "Polskim świętem jest Dzień Pułaskiego, choć tak naprawdę to ani Tadeusz Kościuszko, ani Kazimierz Pułaski niczego wielkiego dla Ameryki nie zrobili. Kościuszko postawił fortyfikacje w miejscu, gdzie miała odbyć się bitwa, ale ona odbyła się obok, natomiast Pułaskiemu udało się stracić ogromną liczbę żołnierzy w bitwie pod Savannah. Amerykanie cenią sobie jednak ów międzynarodowy wkład w swoją rewolucję" - mówi w rozmowie z Robertem Mazurkiem amerykanista Zbigniew Lewicki.
 • Wiesław Johann, fot. Darek Golik
  "Coraz bardziej widać, że brakuje nam jakiegokolwiek nadzoru społecznego nad wymiarem sprawiedliwości" - mówi Wiesław Johann, sędzia Trybunału Konstytucyjnego w stanie spoczynku, w rozmowie z Robertem Mazurkiem.
 • Sebastian Krok. Fot. Dariusz Golik
  "Rynek sztuki jest u nas bardzo płytki, bo polska klasa średnia sztukę kupuje w Ikei, a swoje potrzeby kulturalne spełnia podczas nocy muzeów i w czasie Warsaw Gallery Weekend. To im wystarcza. I mówię to bez kpiny i bez pretensji do nikogo" - mówi w rozmowie z Robertem Mazurkiem Sebastian Krok, absolwent warszawskiej ASP, zdobywca Grand Prix na Pierwszym Międzynarodowym Festiwalu Sztuk Pięknych i Designu FIS AD 2015 w Turynie.
 • Andrzej Krauze
  "Dla jednych jestem rysownikiem, dla innych faszystą. Właśnie dostałem Nagrodę im. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego i z jednej strony przyszły gratulacje, a znajomy z Londynu, którego znam trzydzieści lat i który zna mnie dobrze, wysłał mi e-maila, że jest bardzo rozczarowany, że to przyjąłem" - mówi w rozmowie z Robertem Mazurkiem rysownik Andrzej Krauze.
 • Adam Hofman
  Kiedy byłem w polityce to – wbrew obiegowej opinii – nie szukałem w niej forsy, ale chciałem mieć więcej władzy. I miałem ją w wymiarze prestiżowym, nie realnym, ale rozumiem, jak smakuje - mówi Adam Hofman w rozmowie z Robertem Mazurkiem.