• Dziecko oczyszcza nos
  W pierwszym tygodniu lutego odnotowano ponad 290 tys. zachorowań i podejrzeń grypy - podał NIZP-PZH. Od września zanotowano już ponad 2,3 mln przypadków. Liczba zachorowań rośnie i nie ma pewności, że osiągnęła już swój szczyt – ocenia Ministerstwo Zdrowia.
 • Kobieta ziewa
  Choć wiosna kojarzy się z przyjemną aurą, częste zmiany warunków pogodowych i gwałtowne wahania ciśnienia mogą skutkować złym samopoczuciem. Przewlekłe zmęczenie, obniżenie koncentracji i senność to problemy, które dotykają wielu z nas. Jak możemy wspomagać organizm w walce z sezonowym osłabieniem?
 • Notoryczne niewyspanie...
  Ciągła senność, ospałość oraz brak sił do życia to zmora dotykająca niejedną osobę. Wszystkie te dolegliwości zwykle są objawami zwykłego niewyspania, jednak często kryje się za tym coś znacznie poważniejszego. Wśród powodów nieustannego zmęczenia może się też znaleźć nieprawidłowa dieta - pisze Małgorzata Chylewska, dietetyk LightBox.
 • Jak pokonać notoryczne zmęczenie?
  Dziś mogliśmy pospać dłużej. W nocy nastąpiła zmiana czasu z letniego na zimowy. Psychiatra profesor Łukasz Święcicki z warszawskiego Instytutu Psychiatrii i Neurologii podkreśla, że zmiana czasu niekorzystnie wpływa na organizm, bo zaburza nasz zegar biologiczny.
 • Ból głowy
  Po upalnym lecie chłodna, deszczowa jesień to rewolucja dla naszego organizmu – szczególnie, jeśli zasilamy grupę meteopatów, która może dotyczyć nawet 60 proc. Polaków. Lekarz nie wyleczy Cię z meteopatii, która nie jest chorobą, ale doradzi jak radzić sobie z jej objawami.
 • Jakie są objawy cukrzycy?
  Ponad trzy miliony Polaków choruje na cukrzycę, ale nawet milion z nich o tym nie wie. Tymczasem nieleczona choroba może prowadzić do inwalidztwa lub przedwczesnej śmierci. Warto znać jej objawy.
 • Ciąża
  Ciąża to niezwykłe doświadczenie. Poczęcie dziecka otwiera nowy rozdział w życiu całej rodziny. Oczekiwanie na przyjście na świat maleństwa to czas wielkich emocji – radości i ekscytacji, czasami niepokoju i troski. Każda kobieta spodziewająca się dziecka przeżywa upływające 9 miesięcy na swój unikatowy sposób. Wspólne bywają natomiast słynne „ciążowe dolegliwości”, które nie raz spędzają sen z powiek przyszłym mamom, rzucając cień na radosny czas oczekiwania.
 • Skąd to zmęczenie?
  Od rana masz deficyt energii, choć do końca nie umiesz powiedzieć dlaczego. Za dużo stresu, za mało snu, zła dieta...? Jest wiele czynników, które mogą wpływać na twoje samopoczucie. Poznaj sposoby na pokonanie zmęczenia.
 • 1. Kładź się spać i wstawaj o tej samej porze
  Liczysz owce po raz enty i nadal nie możesz zasnąć? Zanim sięgniesz po leki nasenne, wypróbuj inne sprawdzone, niefarmakologiczne sposoby.
 • Kobieta ziewa
  Wystarczy, że ktoś obok ciebie ziewnie, a twoje usta same się otwierają? Ziewanie nie zawsze jest wynikiem zmęczenia. Często to zachowanie jest zaraźliwe, ale niewiele ma wspólnego z empatią.