W ten sposób Ogier uciął pojawiające się plotki o zakończeniu kariery i sportowej emeryturze.

Zmieniłem zdanie odnośnie swojej emerytury, będę nadal startował. Plan jest taki, żeby w 2021 roku mocno naciskać na rywali od pierwszej rundy w Monte Carlo i spróbować wywalczyć ten ostatni tytuł - powiedział Ogier.

Reklama

Ogier wraz z pilotem Julienem Ingrassią wywalczyli sześć tytułów mistrzowskich w latach 2013-2018. Cztery razy triumfował z ekipą Volkswagena jeżdżąc Polo WRC i dwa razy z M-Sportem w Fieście WRC. W ubiegłym sezonie mistrzem świata był Estończyk Ott Tanak, Ogier w pierwszym sezonie startów Toyotą Yaris WRC uplasował się na trzeciej pozycji.

W tym roku Francuz wygrał Rajd Meksyku i przed końcową rundą cyklu grudniowym Rally Monza jest drugi w klasyfikacji generalnej cyklu ze stratą 14 pkt do lidera Brytyjczyka Elfyna Evansa (Toyota Yaris WRC). Trzeci jest Belg Thierry Neuville (Hyundai I20 WRC), który traci do prowadzącego 24 pkt.

Z powodu pandemii Covid-19 tegoroczny sezon rajdowych MŚ został znacznie skrócony. Dotychczas rozegrano sześć rund. Ostatnią będzie po raz pierwszy rozgrywana na Monzie impreza, zaplanowana w dniach 4-6 grudnia.

Obok Ogiera i Evansa, trzecim kierowcą fabrycznym zespołu Toyoty w 2021 roku będzie Fin Kalle Rovenpera.