"Słychać grupę, skandującą pozdrowienie hitlerowskie na cały głos. Zza żywopłotu widać, jak prawe ręce uczestników wielokrotnie wyciągane są w nazistowskim salucie. Przywódca grupy wykrzykuje hasła, po każdym następuję kolejne, coraz głośniejsze 'Sieg Heil' i okrzyki bojowe nazistów" - opisuje "Bild".

Reklama

O zakłócaniu spokoju przez młodzież poinformowali policję okoliczni mieszkańcy. "Funkcjonariusze, którzy przybyli na miejsce tuż przed godziną 21, zastali tam kilka osób. Prowadzone jest już dochodzenie" - potwierdziła policja w Gerze.

"Tak jest każdej nocy"

Nagranie zostało zabezpieczone jako dowód. Policja nie poinformowała na razie, czy osoby z grupy są pełnoletnie lub czy są znane służbom jako członkowie środowisk ekstremistycznych – dodaje gazeta.

Jak potwierdził jeden z mieszkańców Gery, takie sceny nie są niczym nowym, a "neonaziści w Gera-Lusan często publicznie demonstrują swoje poglądy" i "tak jest tam każdej nocy". Klub młodzieżowy w Gerze należy do organizacji non-profit, która deklaruje działania na rzecz dzieci i młodzieży"niezależnie od partii politycznych".