• Polski samochód elektryczny 500e
  Pomysł budowy auta zasilanego prądem nie jest zły. Ale jest skrajnie źle przygotowany: tak pod względem merytorycznym, czasowym, jak i finansowym. Idźmy jednak po kolei...
 • Wskaźnik wzrostu - zdjęcie ilustracyjne
  Połowa Polaków uważa, że za wzrost gospodarczy odpowiada rząd – wynika z badań DGP i instytutu Homo Homini.
 • Uścisk dłoni (zdjęcie ilustracyjne)
  Radca prawny, taksówkarz, przewodnik turystyczny, ochroniarz, marynarz - o pracę w tych i ponad 40 innych zawodach ma być znacznie łatwiej. Taki jest plan rządu Donalda Tuska. Zależnie od profesji znikną wszystkie obecne wymogi albo część z nich.
 • Przez 20 lat w Polsce nie opłacało się kupować mieszkania na własność ani go wynajmować. Państwo podpowiadało: rzuć pracę, pokaż, jak ciężko ci się wiedzie, zamieszkaj w lokalu komunalnym i płać za wynajem jedną piątą stawki rynkowe. Gdy już miałeś wróbla w garści, mogłeś na powrót znaleźć zajęcie i zarabiać do woli - pisze Łukasz Bąk.
 • Czy drogi cukier jest wynikiem zmowy?
  Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów prowadzi postępowanie sprawdzające, czy na rynku cukru nie doszło do zmowy cenowej. Urząd zajął się sprawą na wniosek ministra rolnictwa Marka Sawickiego.
 • Sztuczny przyrost żłobków. Dzięki ustawie
  Tylko 30 tys. dzieci uczęszcza dziś do żłobków. Za rok będzie pięć razy więcej. Nie dzięki nowym placówkom, ale statystyce. Nowa ustawa zaliczy do nich kluby malucha, które opiekują się teraz 150 tys. dzieci do 3. roku życia.