• Mateusz Morawiecki
  "Mateusz Morawiecki zaczynał od przestrzegania przed prostym rozdawnictwem. Był solidarystą, ale z pomysłem na bardziej różnorodne priorytety. Dziś został sprowadzony do roli mechanicznego, choć zaufanego wykonawcy. I to jest ważniejsze niż pytania, czy grożono mu dymisją, czy przeciwnie, może mieć uzasadnioną nadzieję na fotel pisowskiego delfina" - przekonuje publicysta Piotr Zaremba.
 • PiS
  W Wierzchosławicach w dzień po pogrzebie Pawła Adamowicza premier Mateusz Morawiecki mówił nie tylko o ludowym dziedzictwie Wincentego Witosa. – Uczyńmy nasze życie publiczne lepszym – nawiązywał do ostatnich wydarzeń. Sugestywnie prosił, "abyśmy się słuchali, a nie tylko słyszeli".
 • Mateusz Morawiecki
  Dziś Mateusz Morawiecki jest tak teflonowy, że nawet szkodzące mu nagrania doraźnie go wzmacniają. Ale to naraża go na ryzyko wyjątkowo bolesnego i definitywnego upadku w przyszłości.
 • Jarosław Kaczyński, Mariusz Błaszczak i Mateusz Morawiecki
  Różnie można oceniać motywy posłów PO czy Niezależnej, którzy nie poparli skierowania do komisji projektu dopuszczającego aborcję na życzenie. Ja akurat rozumiem motywy przynajmniej niektórych z nich. Niemniej głosująca za dalszymi pracami nad projektem część posłów PiS znów postawiła główne partie opozycji w niezręcznej, ba, śmiesznej sytuacji. Wyszli na ludzi przewracających się o własne nogi.