• Mateusz Morawiecki i Antoni Macierewicz
    Afera dotycząca Polskiej Grupy Zbrojeniowej nie jest czymś nowym ani zaskakującym. Kiedy Antoni Macierewicz na początku 2018 r. odchodził z funkcji szefa Ministerstwa Obrony Narodowej, krążyły wieści, że jedną z przyczyn tej dymisji – poza motywami politycznymi – są „nieprawidłowości” w tej instytucji - pisze Piotr Zaremba. 
  • Jarosław Kaczyński
    Politycy PiS uznają wstępny wynik ponad 32 procent i pierwsze miejsce w 9 sejmikach za swoje zwycięstwo. Formalnie tak oczywiście jest. Jednak to jego liderzy zmienili te wybory w plebiscyt: za czy przeciw "dobrej zmianie", za czy przeciw polityce rządowej. A skoro tak, nasuwa się porównanie tych wyników nie z samorządowymi sprzed czterech lat, kiedy PiS był w opozycji, a z parlamentarnymi sprzed lat trzech. Mamy do czynienia z regresem, z zatrzymaniem partii władzy wypowiadającej się ze swadą w imieniu narodu.
  • Polityk
    Nie da się wynegocjować przy okrągłym stole uśrednionej prawdy. Nieszczęściem jest wykorzystywanie historii jako młotka w bieżących sporach – Rafał Matyja i Piotr Zaremba dyskutują o kształcie współczesnej polskiej polityki.