Kierowco, nie trąb na słonia!
12 października 2007Gdy jadąc autostradą, nagle na swojej drodze zobaczysz słonia, lepiej nie próbuj na niego trąbić. Przynajmniej w Malezji. Tam władze wprowadziły zakaz używania klaksonu do odganiania tarasujących drogę słoni. Powód jednak jest poważny - chodzi o bezpieczeństwo kierowców i pasażerów.