Z badania przeprowadzonego przez firmę VMware wynika, że większość europejskich pracowników biurowych uważa, iż firma nie zapewnia im wystarczających narzędzi i aplikacji umożliwiających maksymalną produktywność i efektywność. Młodzi pracownicy są jednak bardzo zdeterminowani, by używać swoich prywatnych urządzeń w miejscu pracy. Ponad jedna trzecia z nich rozważyłaby zmianę pracy w przypadku, gdy organizacja nie pozwoliła im na używanie własnego urządzenia mobilnego podczas wykonywania zadań służbowych. - See more at: http://www.computerworld.pl/news/390606/Mlodzi.pracownicy.gotowi.odejsc.z.pracy.w.ktorej.nie.moga.korzystac.ze.swoich.prywatnych.urzadzen.html#sthash.kFxxYorZ.dpuf

Reklama

Służbowy komputer stojący na biurku to nuda. Dziś w pracy chcemy posługiwać się urządzeniami nowoczesnymi, mobilnymi i takimi jakie sami lubimy. Prawo do BYOD (Bring Your Own Device) czyli Przynieś Swoje Urządzenie dla młodych pracowników między 21 a 32 rokiem życia jest coraz ważniejszym wyznacznikiem dobrego pracodawcy.
Jak wynika z najnowszego badania przeprowadzonego przez firmę Fortinet aż połowa młodych polskich pracowników tak lubi pisać na własnym laptopie i dzwonić z własnej komórki, że jest gotowych złamać zakaz przynoszenia tego sprzętu Ten odsetek wciągu roku wzrósł aż o 150 procent. Co czwarty pracownik za nic ma też zakazy korzystania z usług przechowywania danych w chmurze (np. w DropBox). I co ważne młodzi nie tylko nie przejmują się brakiem pozwolenia od szefów ale także zagrożeniem cyberatakami. Co więcej jeden na sześciu młodych pracowników nawet gdyby został zhakowany wcale nie ma zamiaru o tym zawiadamiać przełożonych.
Polska samowola sprzętowa samowola pracownicza to jeszcze nic. Jeszcze dalej są skłonni pójść zatrudnieni w firmach europejskich. Z badania przeprowadzonego przez firmę VMware wynika, że większość europejskich pracowników biurowych uważa, iż ich firma nie zapewniają im wystarczających narzędzi i aplikacji a więc BYOD jest dla nich oczywistością. Co więcej ponad jedna trzecia z nich rozważyłaby zmianę pracy w przypadku, gdyby firma nie pozwoliła im na używanie własnego urządzenia mobilnego podczas pracy.
No cóż polskich młodych przed tak drastycznymi krokami powstrzymuje pewnie to, że za trudno jest zdobyć jakąkolwiek pracę.