Linette dobrze zaczęła. Przy swoim serwisie prowadziła 40:0, ale na tym koniec. Potem 11 piłek z rzędu wygrała Samsonowa. Rosjanka objęła prowadzenie 3:0 i nie roztrwoniła przewagi. W pierwszym secie pozwoliła Polce ugrać tylko jednego gema.

Druga partia praktycznie wyglądała tak samo jak pierwsza. Atomowe serwisy i mocne uderzenia Samsonowej sprawiły wielkie problemy Linette. Nasza tenisistka została totalnie stłamszona na korcie. Efekt to znów tylko jeden wygrany gem. Całe spotkanie trwało zaledwie 68 minut, a jego przebieg i wynik najlepiej oddaje aktualna pozycja obu tenisistek w rankingu WTA. 46. w tym zestawieniu Linette była bez szans z 17. Samsonową, która zasłużenie pokonała Polkę 6:1, 6:1.