• Skacowany niewyspany mężczyzna
  Badania i statystyka przynoszą odpowiedzi na najbardziej palące pytania. Także na te, które dręczą wielu Polaków rankiem po hucznej imprezie. Okazuje się bowiem, że choć 95 proc. dorosłych Polaków pije alkohol, to niemal identyczny odsetek nie potrafi ocenić, w jakich dokładnie ilościach – wynika z badania pt. „Czego Polacy o alkoholu nie wiedzą?”. To zwiększa ryzyko nieodpowiedzialnych zachowań po alkoholu – oceniają eksperci.
 • Młodzież popełnia coraz więcej przestępstw
  W I kwartale 2016 roku przestępstwa popełniło ponad 11,1 tys. nieletnich, o 24,4 proc. więcej niż przed rokiem. To koniec epoki grzecznych dzieci?
 • Piotr Adamczyk, Joanna Krupa, Doda
  Zwykło się sądzić, że gwiazdy show biznesu imprezują na potęgę. Tymczasem okazuje się, że są celebryci, którzy wiedzą, kiedy powiedzieć sobie "stop". Będziecie zaskoczeni tym, komu zdarza się przeholować, a kto potrafi się kontrolować.
 • Pijana nastolatka
  W Krakowie dziewczęta częściej sięgają po alkohol, niż chłopcy - wynika z raportu na temat uzależnień młodzieży opublikowanego przez Urząd Miasta w Krakowie. W ciągu ostatniego roku upiła się blisko co druga uczennica gimnazjum, a 11 procent dziewcząt przyznało się, że odurzyło się alkoholem w ciągu ostatniego miesiąca.
 • alkohol
  Do picia przyznaje się ponad 90 procent nieletnich- podaje Państwowa Agencja Rozwiazywania Problemów Alkoholowych. Piją już dwunastolatki. W czasie wakacji spożycie alkoholu wśród dzieci i młodzieży znacznie wzrasta.
 • Joanna Jabłczyńska, Ewa Minge, Beata Tyszkiewicz
  Choć w powszechnym przekonaniu, w show biznesie alkohol leje się strumieniami, okazuje się, że są gwiazdy, które w ogóle nie sięgają po napoje wysokoprocentowe. Oto znani polscy abstynenci.
 • Samolot
  Zbyt głośne zachowanie i picie własnego alkoholu - "Fakt" opisuje zachowanie żon polityków PiS na pokładzie samolotu lecącego z Warszawy do Madrytu.
 • Polak, Węgier - dwa bratanki. I do bitki, i do szklanki - mówi przysłowie. Okazuje się, że Polakom sporo brakuje do węgierskich "osiągnięć" szklankowych. Wśród Węgrów bowiem najwięcej jest alkoholików. Jeśli zaś chodzi o panie, na czele niechlubnego rankingu są Rosjanki. A jak na europejskim tle wypadają Polki i Polacy? Średnio.
 • Kierowca- zdjęcie ilustracyjne
  Alkohol piją nie tylko bydlaki. I nie tylko zwyrodnialcy jeżdżą na podwójnym gazie. Zdarza się to także porządnym ludziom. Nie bandytom, nie samym alkoholikom. Zwyczajnym matkom i ojcom. Przykładnym pracownikom, zdyscyplinowanym na co dzień obywatelom, którzy nigdy nie rzucili nawet papierka na chodnik i segregują śmieci.
 • Nastolatek pije alkohol
  Zła wiadomość dla amatorów mocnych trunków. Ewentualna wizyta w jednej z izb wytrzeźwień może drogo kosztować. Samorządy zapowiadają podwyżkę opłat za pobyt w tzw. wytrzeźwiałkach.